TOP 20 – najlepsze filmy o imprezach!

10. Wieczny student (2002), reż. Walt Becker

Studia i imprezy to bez wątpienia dobre połączenie. Wiedział również o tym główny bohater Wiecznego Studenta, który tak bardzo pokochał studenckie życie, że postanowił nigdy nie kończyć uczelni. Będąc studentem już od siedmiu lat, chce urządzić wielką imprezę i w ten sposób zdobyć fundusze na życie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych „klasyków” komediowych z początku lat 2000. – tuż obok kultowego już American Pie. (MC)

imprezy

fot. Kadr z filmu Wieczny student


9. Menażeria (1978), reż. John Landis

Prawdziwy pierwowzór filmów o walkach między amerykańskimi bractwami studenckimi! Odwieczna rywalizacja została tu sfilmowana w doskonały sposób, a film to jedna z zabawniejszych pozycji na naszej liście i prawdziwy klasyk, który po prostu wypada znać. Imprezowe, studenckie życie, dobra zabawa i naprawdę zwariowane, stare kino. Menażerię polecamy każdemu! (A. Bar)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. kadr z filmu Menażeria


8. Kochanie poznaj moich kumpli (2011), reż. Stephan Elliott

Sprawdzone scenariusze nigdy nie umierają. Podobnie jest z Kochanie poznaj moich kumpli. Zaprośmy gości, zamówmy tort – będzie super. Nasze wesele będzie normalne: powiedziała panna młoda. Plan był dobry. Niestety, na tym się kończy. Kiedy na imprezę zapraszasz swoich najlepszych kumpli, a oni za wszelką cenę chcą sprawić żebyś nigdy o niej nie zapomniał – to nie może się udać. Trzech drużbów uruchamia domino jedną wizytą  u miejscowego dealera. Później jest już z górki. Prestiżowa impreza transformuje w niezłą imprę bez hamulców. Można się czepiać sztampowych tekstów i niezbyt dobrej gry aktorskiej, ale przecież to tylko komedia. Nie zmądrzejesz i nie zgłupiejesz. (DW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. Materiały prasowe


7. Supersamiec (2007), reż. Greg Mottola

Zdecydowanie jedna z najlepszych komedii młodzieżowych XXI. wieku z doborową obsadą! Kto by się spodziewał w 2007 roku, że mało znani jeszcze Jonah Hill i Emma Stone będą tak często gościć na rozdaniu nagród Akademii? Film traktuje o trójce nieudaczników, którzy są na ostatnim roku w szkole. Uznają, że zbliżająca się impreza będzie ostatnią szansą na podbicie serc swoich koleżanek. W głównych rolach jak zwykle niezręczny Michael Cera, (jeszcze) otyły Jonah Hill oraz Christopher Mintz-Plasse.

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. materiały prasowe


6. To już jest koniec (2013), reż. Seth Rogen, Evan Goldberg

A to przykład wielkiej imprezy, która… kończy się apokalipsą. Ekipa znana z takich produkcji jak Supersamiec, Sausage Party Boski Chilloutpostanowiła zrobić film, gdzie stawia przede wszystkim na popkulturowe jaja. W pamięci najbardziej zapada tekst, gdy Emma Watson (jako Emma Watson), ucieka z zapasami bohaterów, co jeden z nich kwituje zdaniem Okradła nas pieprzona Hermiona!. (KW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. materiały prasowe


5. Projekt X (2012), reż. Nima Nourizadeh

Ten film to już zupełnie jednak, wielka impreza. Opowiada o grupce kolegów, którzy postanawiają zorganizować największą imprezę w dziejach ludzkości – co o dziwo im się udaje, choć niezupełnie tak, jakby tego chcieli. Bowiem zorganizowana przez nich domówka kompletnie wymyka się spod kontroli, doprowadzając do istnej „apokalipsy” nie tylko na miejscu imprezy, ale także w okolicy. Produkcji realizmu dodaje sposób kręcenia, stylizowane na nagranie uczestników domówki. Film stał się na tyle fenomenem, że ludzie organizowali nawet eventy na portalach społecznościowych, aby zebrać ogromną rzeszę ludzi i powtórzyć epicką imprezę z filmu. (MC)

imprezy

fot. Kadr z filmu Projekt X


4. American Pie (1999) reż. Paul Weitz, Chris Weitz

American Pie opowiada o przygotowaniach do jednej z najważniejszych imprez w życiu każdego, amerykańskiego nastolatka – do balu maturalnego. I wszystkiego, co dzieje się w noc po nim. Autorzy nie wahali się pokazać spraw takich, jakimi są, gdy ma się naście lat. Mimo usilnych prób rodziców, którzy próbują wytłumaczyć swoim dzieciom, jak się sprawy mają, chłopcy w pewnym wieku i tak robią wszystko po swojemu, z różnym skutkiem. O tym właśnie jest American Pie. Film naprawdę zabawny, chociaż miejscami nieco obrzydliwy – samo życie… (A. Bar)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. kadr z filmu American Pie


3. Kac Vegas (2009), reż. Todd Phillips

Najlepsza komedia XXI. wieku? Słowa może trochę na wyrost, ale na pewno znajdą się tacy, którzy potwierdzą tę tezę. Film ten zdecydowanie przyczynił się do sławy Phillipsa (Rekiny Wojny), ale przede wszystkim Zacha Galifianakisa (nigdy nie nauczę się tego nazwiska). Film odniósł na tyle duży sukces, że doczekał się dwóch, zdecydowanie słabszych kontynuacji. Produkcja opowiada o tym, jak jedna impreza w Vegas, dokładniej mówiąc wieczór kawalerski, może pójść bardzo, bardzo źle. (KW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. kadr z filmu Kac Vegas


2. Wodzirej (1977), reż. Feliks Falk

Polska pozycja na naszej liście filmów o imprezach to klasyk naszego rodzimego kina. Jerzy Stuhr gra tu wodzireja, któremu marzy się praca na pewnym bardzo prestiżowym balu. Film o wielkiej ambicji i pasji, która pozwala nie cofać się przed niczym. Świetna gra aktorska i mocny przekaz sprawi, że tego filmu długo nie zapomnijcie. O imprezie, ale tym razem na poważnie. (A. Bar)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. kadr z filmu Wodzirej


1. Wesele (2004), reż. Wojciech Smarzowski

No i nasz faworyt, czyli niepowtarzalne Wesele Smarzowskiego, bo czy istnieją bardziej szalone imprezy od naszych polskich wesel? Każdy na pewno słyszał także powiedzenie, że nie ma dobrego wesela bez dobrej bitki. Film Smarzowskiego to właśnie kwintesencja tego wszystkiego. Reżyser doskonale uwypukla oraz obnaża typowe, polskie cechy, jak pazerność czy życie na pokaz, ale również nie zapomina, że jest to przede wszystkim komedia, dając nam w filmie ogrom zabawnych momentów. (MC)

imprezy

fot. Kadr z filmu Wesele


Ranking przygotowali:

Agnieszka Bar

Angelika Borucka

Mateusz Chrzczonowski

Dawid Wajda

Krzysztof Wdowik

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?