TOP 20 – Najlepsze filmy o modzie!

Wielki świat mody fascynuje i wciąga wszystkich, również twórców filmowych. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj listę 20 najciekawszych pozycji o modzie i jej najsłynniejszych twórcach. Życzymy przyjemnej lektury!


Zobacz również:

TOP 2018 – Najlepsze filmy roku! Ranking aktualizowany!

TOP 20 – Najgorsze polskie komedie

TOP 15 – popkulturowe memy i reakcje na Mundial 2018

TOP 20 – Najlepsze sceny walki w filmach!


20. Brüno (2009), reż. Larry Charles

Kolejna po Boracie dość oryginalna komedia z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej. Po kazachskim reporterze wciela się teraz austriackiego homoseksualistę prowadzącego program o modzie. Produkcja nie przebiera w środkach i daje nam masę odważnych scen, ale kto oglądał Borata, to na pewno wie, czego może się tutaj spodziewać. Film dla ludzi z dystansem. (M. Chrzczonowski)

moda

Fot. Kadr z filmu Bruno

19. GIA (1998), reż. Michael Cristofer

Za rolę chorej na AIDS modelki, Angelika Jolie otrzymała Złotego Globa! Jej kreacja przypadła widzom i krytykom do gustu.  GIA to historia życia i burzliwej karieru Gii Carangi, niezależnej i pięknej modelki. Wzruszająca i mocna opowieść to pozycja obowiązkowa na naszej liście! (A. Bar)

Kadr z filmu GIA

18. Iris (2014), reż. Albert Maysles

Jeden z najsympatyczniejszych filmów na naszej liście. Historia Iris Apfel, 93-letniej kobiety, której pasja związana z modą, sztuką i w ogóle życiem stała się inspiracją dla wielu ludzi. Zdecydowanie zbyt mało znana produkcja i zdecydowanie nie tylko dla fanów gatunku! (S. Góraj)

Iris

Fot. Materiały prasowe

17. Zoolander (2001), reż.  Ben Stiller

Tytułowy bohater, Derek Zoolander, to pozostający na fali model, który wprawdzie robi karierę, ale jest uważany za totalnego jełopa, zresztą całkowicie zasłużenie. Któregoś dnia ktoś wpada na diaboliczny plan zmanipulowania naszego poczciwego modnisia i wykorzystania go do popełnienia zbrodni – zamordowania premiera Malezji. Chyba najgłupszy film o modzie, jaki został dotąd wyprodukowany, ale na naszej liście musieliśmy go wspomnieć! (A. Bar)

Kadr z filmu Zoolander

16. Modelka (2016), reż. Mads Matthiesen

Marzeniem Emmy (Maria Palm) jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje upragnioną szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża. Emma szybko poznaje prawdziwe kulisy branży modelingu… I okazuje się, że nie jest tam kolorowo. Ta ciekawa, duńsko-polska produkcja zdecydowanie zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. (A. Bar)

Kadr z filmu Modelka

15. Dior i ja (2014), reż. Frédéric Tcheng

Dior i ja  to film dokumentalny opowiadający historię powstania pierwszej kolekcji Rafa Simonsa. Produkcja przedstawia zakulisowe spojrzenie na pracę znanego projektanta oraz trudy z jakimi musiał się zmierzyć, aby osiągnąć sukces. Mamy więc obok pięknych kreacji także i szczere emocje. (M. Chrzczonowski)

moda

Fot. Materiały prasowe

14. Jak ona to robi? (2011), reż. Douglas McCarth

Sarah Jessica Parker wciela się w postać kobiety wielofunkcyjnej, która musi połączyć wiele ról: matki, żony i na dodatek szefowa działu inwestycji. Nic więc dziwnego, że motywem przewodnim filmu jest jego tytuł Jak ona to robi?. Kate Reddy oprócz tylu rzeczy na głowie dba także o swój wizerunek, a jej staranny i stylowy ubiór do pracy znakomicie przedstawia modę kobiet w tym wieku. I jest to także element zachwycający, że pomimo tak napiętego grafiku Reddy wygląda fenomenalnie! (KS)

Fot: kadr z filmu Jak ona to robi

13. Do diabła z miłością (2003), reż. Peyton Reed

Zanim Peyton Reed stał się reżyserem Ant-Mana oraz wyświetlanego właśnie w kinach Ant-Mana i Osy, zajmował się tworzeniem komedii takich jak: Dziewczyny z drużyny, Sztuka zrywania czy omawiana właśnie produkcja Do diabła z miłością. Historia tej ostatniej to klasyczny obraz ukazujący walkę płci, której tłem są lata 60., czyli czas spódniczek mini, dosyć ostrych kolorów oraz tradycyjnego podziału ról. Oto Barbara Novak (Renée Zellweger) postanawia wydać książkę zatytułowaną „Do diabła z miłością”, w której namawia kobiety, aby zapomniały o miłości, skupiły się na karierze zawodowej oraz seksie. Chcąc zapobiec swoistej rewolucji seksualnej, Catcher Block (Ewan McGregor) – playboy i odnoszący sukcesy dziennikarz – zamierza uwieść młodą pisarką i ją całkowicie zdyskredytować. Modne kluby, klimatycznie urządzone apartamenty oraz ubiory głównych bohaterów: począwszy od tweedowych marynarek i garniturów po kolorowe kostiumy i sukienki, wzbogacały tą nietypową historię o miłości (K. Karolak).

Do diabła z miłością

Fot. kadr z filmu Do diabła z miłością

12. Seks w wielkim mieście 2 (2010)

Kontynuacja kontynuacji kultowego serialu z przełomu XX i XXI wieku. Miłość do mody jest tu na pierwszym miejscu i dlatego sequel zdecydowanie musiał się znaleźć na naszej liście najlepszych filmów o modzie! (A. Bar)

Kadr z filmu Seks w wielkim mieście

11. Seks w wielkim mieście (2008), reż. Michael Patrick King

Kontynuacja kultowego serialu o modzie, seksie i Nowym Yorku, który podbił serca widzów na całym świecie. Filmowa wersja nie rozkochała sobie tylu fanów co serial, jednak wciąż jest to ciepła i zabawna produkcja, gdzie moda zajmuje naprawdę ważne stanowisko. Carrie i jej przyjaciółki to gwarancja udanego seansu! (A. Bar)

Kadr z filmu Seks w wielkim mieście

Redaktor

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

lukbuq pisze:

A Devil wears Prada? A Neon Demon? A doskonały dokument o McQueenie? A September Issue o kulisach przygotowań wrześniowego numeru VOGUE? A bezczelny i pełen humoru Pret-a-Porter Altmana? Ten artykuł był pisany na kolanie?

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?