TOP 20 – Najlepsze gry 2020 roku! Ranking

15. Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia to nie tylko bardzo dobry remake, ale i bardzo dobra gra. W przeciwieństwie do innych produkcji z otwartym światem, skupia się ona na historii, nie kłopocząc gracza setkami podobnych do siebie misji pobocznych. To nowoczesny remake iście oldschoolowej gry. Ta mieszanka daje nam w efekcie może nie kandydata na grę roku, ale tytuł, z którym powinien zapoznać się każdy. Bezapelacyjnie najlepsza odsłona serii!


14. Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man: Miles Morales to audiowizualny majstersztyk. Czy można było sobie wymarzyć lepszy tytuł startowy na konsole nowej generacji? Nie! Jedyne czego brakuje nowemu Pająkowi to dłuższej fabuły i nowych regionów do eksploracji, które zamiast zostać dodane, zostały odjęte. Największym minusem gry będzie bez wątpienia jej cena, która raczej nie jest adekwatna do długości rozgrywki. Czy warto więc sięgnąć po pierwszy tytuł ekskluzywny na PS5? Jeśli chcecie zobaczyć najlepszy blockbuster tego roku i zasiąść do największej wizualnej uczty, to zdecydowanie tak!


13. The Last of Us 2

Tak jak Death Stranding podzieliło graczy ze względu na swój nietypowy gameplay, tak The Last of Us 2 podzieli ich ze względu na swój scenariusz. Zamysł twórców z Santa Monica był naprawdę ciekawy. Powiem nawet więcej, podobałby mi się, gdyby nie towarzysząca decyzjom podjętym przez Naughty Dog przesada. Gdyby nie silenie się na szerzenie lewicowych ideologii. A może najważniejsze – gdyby nie  wymierzony plaskacz w rzesze fanów części pierwszej. Parafrazując słynny cytat – gra zajebista, tylko scenariusz ***owy.


12. Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 nie jest idealny. Czy jednak nazwałbym go Cyberbugiem z 2077 błędami i odradziłbym tykać nawet kijem? Zdecydowanie nie, bo to nadal wyśmienita produkcja, która zachwyca przede wszystkim fenomenalnym głównym wątkiem fabularnym i świetnie wykreowanymi postaciami. Poza tym to dobrze przemyślana gra RPG, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wierzę, że gdyby tylko nie ta gruba warstwa bugów i glichy z pewnością mielibyśmy grę roku. Cóż, może będzie nią za rok.


11. Astro’s Playroom

Tak więc już za nostalgiczną podróż oraz za samo bycie darmową, Astro’s Playroom zasługuje na ocenę 128. Ale tak serio, nowe przygody sympatycznego robocika, to naprawdę przyjemny i relaksujący platformer, z uroczą oprawą wizualną i wpadającą do ucha muzyką. Nie mam czego się tu przyczepić! Lepszego początku z PlayStation 5 nie mogłem sobie wymarzyć.

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?