AdvertisementTOP 20 – Najlepsze gry o superbohaterach!

15. DC Universe Online

Czas na bardzo ambitny tytuł od studia Daybreak. Mowa tutaj o DC Universe Online, które jest niczym innym jak MMORPG. W grze możemy stworzyć swojego własnego superbohatera i opowiedzieć się po wybranej stronie konfliktu. Gracz ma możliwość wsparcia sił dobra i razem z Supermanem, Batmanem i ekipą walczyć w obronie uciśnionych lub też stanąć po stronie zła ramię w ramię z, między innymi, Jokerem. Całość produkcji wypada bardzo przyzwoicie. Nie jest to oczywiście produkcja pokroju World of Warcraft, czy też Guild Wars, jednak wciąż potrafi wciągnąć i zaoferować graczom wiele godzin ciekawej rozgrywki.

14. Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game

Pierwsze komiksy ze zmutowanymi żółwiami ninja okazały się ogromnym hitem. Czterech zielonoskórych wojowników szybko zawładnęło rynkiem popkultury, co poskutkowało pojawieniem się masy gier związanych z Michaelem, Raphaelem, Donatello i Leonardo. Jedna z najlepszych, jak nie najlepszych z nich była wydana w roku 1990 produkcja okraszona tytułem: Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game. Gra miała charakter, który już nie jest spotykany we współczesnych pozycjach, a mianowicie – chodzonej bijatyki. Opierała się ona o klasyczny model walki, znany z maszyn arkadowych, jednak posiadała płynny element progresacacji fabuły. Zabieg ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a gra – ponadczasowym hitem.

13. Lego Marvel Super Heroes

W przypadku tej odsłony gry z serii LEGO najlepiej sprawdzi się opinia, że było więcej, lepiej w porównaniu z LEGO Batman 2, o którym było wcześniej. Produkcja o bohaterach Marvela wyszło zaledwie rok później (2013 rok), a widać było, że brytyjskie studio odrobiło lekcje i dostarczyło wspaniały produkt. I jak dla mnie najlepszą grę ze wszystkich z cyklu LEGO. Pomysłowo zaprojektowane etapy, humor, ogromna liczba bohaterów, długość, spory Nowy Jork, frajda z gry każdą postacią i ciekawe sposoby odblokowywania kolejnych grywalnych ludzików. Nieprzypadkowo dla wielu, była to najlepsza gra o przygodach herosów ze stajni Marvela.

12. Marvel Ultimate Alliance 2

Kontynuacja cRPGa studia Activision, osadzonego w świecie Marvel Comics to dla fanów superbohaterszczyzny nie lada gratka. W grze możemy pokierować ponad 20 postaciami, dobrze wszystkim znanymi z kart komiksów, w tym takimi osobistościami jak Kapitan Ameryka, czy wielokrotnie wspominany na tej liście Spider-Man. W produkcji, gracz poprzez wybory dialogowe, ma szansę zmienić przebieg rozgrywki i wpływać na historię przedstawioną. Wartka fabuła, niezła mechanika i dużo znanych twarzy to coś co czyni ten tytuł naprawdę wartym uwagi.

11. X-Men Arcade Game

X-Man Arcade Game to tytuł pamiętający jeszcze zamierzchłe czasy automatów do gier, kiedy to żeby móc zagrać w swój ulubiony tytuł, trzeba się było udać do salonu gier. Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie takich aktywności. Na szczęście klasyczny już tytuł doczekał się reameku na konsole Xbox 360 i PS3. Tytuł ten pokazuje, jak stara jest idea tworzenia gier o superbohaterach, bowiem pierwsza edycja bijatyki z X-Manami w roli głównej ukazała się w 26 lat temu!

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?