TOP 20 – Najstraszniejsze gry ostatnich lat!

Strach, który towarzyszy nam podczas ogrywania poniższych tytułów, jest znacznie intensywniejszy niż podczas oglądania filmu czy czytania książki. Kluczem do takiego stanu rzeczy jest ten interaktywny element, angażujący graczy bardziej niż widza czy czytelnika. W ostatnich latach na rynku ukazało się naprawdę sporo tytułów, które zmroziły nam krew w żyłach. Oto one, najstraszniejsze gry ostatnich lat!


Zobacz również:

TOP 20 – Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach!

TOP 20 – Kultowi filmowi mordercy!

TOP 20 – Najlepsze gry z zombie!

TOP 20 – Najlepsze horrory 2017 roku!

TOP 30 – Najstraszniejsze horrory w historii!


20. Lone Survivor (2012)

Niech was nie zwiedzie ta pikselowa grafika! Lone Survivor umie stworzyć atmosferę grozy i przestraszyć niejednego śmiałka. Swoim klimatem przypomina nieco Silent Hill 2 i nie powinno to nikogo dziwić, gdyż za ten tytuł odpowiada Jasper Byrne, twórca amatorskiej adaptacji klasyka od Konami, Soundless Mountain II. W Lone Survivor wcielamy się w mężczyznę, który próbuje wydostać się z miasta opanowanego przez zarazę zamieniającą ludzi w potwory.

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Lone Survivor


19. Dark Wood (2014)

Dark Wood stanowi nieco bardziej hardkorową, horrorową wersję Don’t Starve. Gra ta opowiada swoją przerażającą historię poprzez bohaterów i kreatury, które napotkamy w mrocznym lesie. Świetne udźwiękowienie sprawia, że bardzo często dostaje się ciarek – bardzo ciekawe i przerażające doświadczenie!

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Darkwood


18. Five Nights at Freddy’s (2014)

Najstraszniejsze gry i brak Five Night at Freddy’s na liście? To się nie mogło wydarzyć! Ten niespodziewany hit z 2014 roku, łączy ze sobą survival horror z przygodówką point ‚n’ click. Seria doczekała się aż 6 kontynuacji, dwóch spin-offów, a w przygotowaniu pozostaje ekranizacja, za którą będzie odpowiadał dobrze znany Chris Columbus.

Najstraszniejsze gry w historii

Fot. Materiały prasowe


17. Slender: The Eight Pages (2012)

Kolejny mało spodziewany hit, który zatrząsł całym światem. Celem w grze jest zebranie ośmiu kartek, porozrzucanych po całym lesie. W osiągnięciu tego przeszkadza nam tytułowy Slender Man – spotkanie z nim, wywołujące swoją drogą niemałą traumę, oznacza koniec gry. Postać Slender Mana okazała się tak popularna, iż postanowiono poświęcić jej film. Slender Man zadebiutował w kinach 10 sierpnia 2018 roku, ale nie podbił serc krytyków.

najstr

Fot. screen z gry Slenderman: The Eight Pages


16. Doki Doki Literature Club (2017)

Niech was nie zwiedzie cukierkowa grafika tej gry, a już na pewno nie odrzuca fakt, iż Doki Doki śmierdzi anime. O nie, gra ta to jeden z najbardziej psychodelicznych i niepokojących tytułów, w jakie mi przyszło zagrać. Trudno tu cokolwiek mówić bez spoilerowania, dlatego też będziecie mi musieli po prostu uwierzyć na słowo. Jeśli pragniecie gry, która wywoła u was strach i dyskomfort, koniecznie obczajcie Doki Doki Literature Club.

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Doki Doki Literature Club


15. Little Nightmares (2017)

Ten horror to platformer z krwi i kości, opowiadający swoją koszmarną historię za pomocą tła. W kwestii przerażania, gra całkowicie polega na swojej oprawie audiowizualnej, która nie pozwoli nam w nocy zasnąć. Gra opowiada o niemogącej zaspokoić głodu małej dziewczynce imieniem Six, ubranej w żółty płaszczyk przeciwdeszczowy. A przynajmniej zdaje się wyglądać jak mała dziewczynka…

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Little Nightmares


14. Emily Wants to Play (2015)

To jeden z tych niesamowitych fenomenów, przypominający casus omawianych tu wcześniej Slendera oraz Five Nights at Freddy’s. Mimo dość ubogiej grafiki i prostego gameplay’u, Emily Wants to Play okazała się wielkim hitem wśród miłośników growych horrorów. Jej klimat i niektóre pomysły rzeczywiście sprawdzają się nad wyraz dobrze, dostarczając ogromnej dawki strachu i mocniejszego bicia serca.

najstraszniejsze gry

Fot. materiały prasowe


13. Outlast 2 (2017)

Kontynuacja hitu z 2013 roku. Gra okazała się słabsza od swojej poprzedniczki, ale w żadnym stopniu nie znaczy, że jest słaba, o nie. Outlast II zmienia lekko zasady, albowiem nie mamy już możliwości samoobrony – jedyne co nam pozostaje, to ucieczka przed przeciwnikiem. Pierwsze skrzypce gra także historia fanatyków religijnych. Jeśli lubicie się bać, Outlast II na pewno spełni wasze oczekiwania.

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Outlast II


12. The Evil Within 2 (2017)

Druga część przygód Sebastiana Castellanosa jest dokładnie taka, jaki sequel być powinien – wyniósł markę na nowy poziom. Grze znacznie bliżej do shootera w klimatach horroru niżeli chociażby Outlast albo SOMY, ale nie stanowi to w żadnym wypadku ujmy. The Evil Within 2 również umie postraszyć, a gdy dodamy do tego ciekawą historię i praktycznie ciągłą akcję, dostaniemy niezwykle dobrą grę.

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry The Evil Within 2


11. Amnesia: A Machine for Pigs (2013)

Druga część z serii Amnesia jest dokładnie taka, jaka można było się spodziewać. Stworzona dla fanów serii, nieznacznie zmienia kilka elementów rozgrywki, nie zmieniając przy tym głównego jej trzonu. Ponownie uciekamy przed monstrami, tym razem przypominających świnie, a największym plusem pozostaje narracja i zgłębianie tej mrocznej historii.

najstraszniejsze gry

Fot. screen z gry Amnesia: A Machine for Pigs

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sans pisze:

fnaf nie jest straszny

Dante pisze:

brakuje FATAL FRAME CRIMSON BUTTERFLY 2 numer jeden- zaszczucie i atmosfera rzadko kto sam przechodzi tą gre polecam każdą z 3 części numer jeden

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?