TOP 20 – nawiązania i easter eggi z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

10. Suweniry

Największy adwersarz Solo – Dryden Vos miał jedną szczególnie interesującą pamiątkę związaną z Gwiezdnymi wojnami w swoim latającym pałacu. To zbroja mandaloriańska, którą powinniśmy kojarzyć z Boba Fettem, a także jego ojcem.

Fot. starwars.com


9. Zakamarki Sokoła

Gdy załoga umieszcza skradzione Coaxium na pokładzie Sokoła Millennium, kamera na dłuższy czas zatrzymuje się na ładowni, w której ekipa ukrywa towar. Prawdopodobnie to dokładnie to samo miejsce, w którym Finn i Rey ukrywali się, kiedy po raz pierwszy lecieli Falconem i musieli schować się przed Hanem i Chewiem! To tam także Han, Luke i cała oryginalna drużyna ukryli się przed szturmowcami w New Hope.

Fot. starwars.com


8. Hologramowe szachy

Z tego easter egga fani Expanded Universe mogą nie być zbyt zadowoleni. W jednej ze scen na pokładzie Sokoła obserwujemy jak Beckett wprowadza Chewiego w tajniki galaktycznej gry hologramowej zwanej Dejarik. Stół do Dejarika pojawia się już w oryginalnej trylogii i Przebudzeniu Mocy, ale w kanonie legend, Chewie jest cenionym graczem tego szachopodobnego (chyba) sportu i tym, który prosi Hana o zainstalowanie stołu w Sokole.

Fot. starwars.wikia.com


7. Most peculiar dialect

Teraz, gdy wiemy już, że L3 jest częścią komputera okrętowego w Falconie, zdanie wypowiedziane przez C-3PO w Empire Strikes Back, ma dużo więcej sensu. Przypomnijmy sobie, że złoty droid stwierdza: Panie, nie wiem gdzie twój statek nauczył się komunikować, ale ma najbardziej osobliwy dialekt. A teraz wiemy, że osobliwy dialekt pochodzi od ukochanego robota Lando.

Fot. danwoolsey.com


6. Nie zapominajmy o Łotrze

Chociaż jest to bardzo krótka wzmianka, dostajemy w Solo również ukłon w stronę drugiej oryginalnej historii Gwiezdnych wojen. Qi’ra sugeruje, że Scarif może być miejscem, w którym mogliby znaleźć wystarczająco dużo Coaxium, by spłacić Drydena Vosa.

Fot. starwars.wikia.com


5. Fałszywi zakładnicy

Wspaniały powrót do oryginalnej trylogii: podczas misji w kopalni na Kessel, Tobias Beckett włożył hełm i zbroję Lando, które służyły Calrissianowi za przebranie w Powrocie Jedi. Co więcej, to również scena, która odznaczyła się więcej niż lekkim podobieństwem do udawanej więziennej wymiany z Nowej nadziei.

Fot. starwars.wikia.com


4. Pelerynki

Kontynuując wątek związany z ubiorem… garderoba Lando na pokładzie Sokoła, pełna gustownych peleryn, wyposażona jest również w tą, którą bohater nosi w Imperium kontratakuje.

Fot. pinterest.com


3. Cameo konieczne

Jako jedyna osoba pojawiająca się w każdym filmie Gwiezdnych wojen, Anthony Daniels (C-3PO) ma małą scenę w prequelu Solo jako ludzki sojusznik Wookie uwolnionych z kopalni na planecie Kessel.

Fot. starwarsunderworld.com


2. Najsłynniejszy karzeł w Hollywood

Ewok Wicket powraca! Nie, nie ma żadnych prawdziwych Ewoków w filmie Solo: A Star Wars Story, ale aktor, który zagrał najsłynniejszego z nich, znów pojawia się na ekranie i tym razem staje się jednym z bojowników o wolność Enfys Nest. Warwick Davis zagrał dziesięć różnych postaci w kanonie Gwiezdnych Wojen, a aż cztery z nich występują w Mrocznym widmie.

Fot. pinterest.com


1. DARTH MAUL!

Największy ze wszystkich easter eggów Solo to ostatni akt ujawniający Dartha Maula jako przywódcę Crimson Dawn. Maul zadebiutował w The Phantom Menace i był pierwszym uczniem Dartha Sidiousa. Czerwonoskóry Sith najwyraźniej nie rozstał się z życiem (po tym, jak został przecięty na pół podczas walki z Obi-Wanem)… chociaż fani animowanych seriali doskonale wiedzą, że przeżył. W Solo było to jednak ogromne odkrycie i jest prawdopodobne, że przyszłe filmy będą przedstawiać Maula jako potężnego antagonistę, przewodzącego Karmazynowemu Świtowi i terroryzującego galaktykę.

Fot. starwars.com

Źródło: nerdist.com, ign.com, slashfilm.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?