Byliśmy w Monachium na prezentacji nowego auta, które trafi do Gran Turismo Sport i na tory wyścigowe!

Mężczyźni powinni mieć opanowane do perfekcji dwa zagadnienia, a mianowicie kobiety oraz samochody. Powszechnie wiadomo, że w historii tego świata nie zdarzyło się, by jakikolwiek facet zrozumiał płeć żeńską i jej sposób bycia, więc nam, samcom, nie zostało nic innego, jak zagłębiac temat motoryzacji. Nie trzeba chyba mówić, że jeśli zamiłowanie do czterech kółek łączy się jeszcze z innymi pasjami, jak gry czy podróże, to można aspirować do miana co najmniej bardzo szczęśliwego człowieka. I choć wycieczka do siedziby Audi, mieszczącej się w niemieckim miasteczku Inglostadt niedaleko Monachium, w dużej mierze skupiła się na moich wewnętrznych obawach związanych z pierwszym lotem samolotem (a później także drugim), spotkanie Kazunoriego Yamauchi, ojca serii Gran Turismo, to jedno z tych przeżyć, których można pozazdrościć.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:00, gdy to na scenie pojawiła się dwójka prowadzących show, a zaraz po nich sam Kazunori Yamauchi. Twórca serii Gran Turismo wypowiedział się na temat samochodu, który trafi do gry jako bezpłatne DLC – Audi e-tron Vision Gran Turismo:

To pierwszy raz w historii, kiedy samochód e-tron pojawia sie w Gran Turismo. […] Cały projekt rozpoczął się 5 lat temu. Naprawdę spora liczba osób przyczyniła się do ostatecznego projektu i – patrząc na te wszystkie lata wstecz – jestem absolutnie zadowolony, że zaszliśmy tak daleko. […] Jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy w Gran Turismo to opanowanie do perfekcji różnych typów aut, które znajdziemy w grze. Z kolei pojawienie się maszyny e-t, to kolejne ciekawe i interesujące doświadczenie, które czeka na społeczność graczy serii GT.

kazuya

Zobacz również: Gran Turismo Sport – recenzja nowej odsłony legendarnej serii wyścigów

Andres Mindt, jeden z głównych ludzi odpowiedzialnych za design maszyny, tak wypowiedział się o nowym modelu Audi:

Najważniejsze w samochodach są proporcje, a w tym szczególnym przypadku [Audi e-tron Vision Gran Turismo] są one idealne. Chcieliśmy sprawić, by gracz czuł się jakby siedział za kierownicą, czuł że prowadzi to auto. Samochody z Gran Turismo Sport powinny być nieco agresywne, bardzo sportowe, a jednocześnie realne, mieć powiązanie ze prawdziwym światem. Wszystko po to, by gracz mógł sobie wyobrazić czy nawet pomyśleć, że pewnego dnia rzeczywiście mógłby stanąć za sterami takiego auta. 

Zaraz po wystąpieniach obu Panów, przyszedł czas na test, jak nowe auto w rodzinie Gran Turismo radzi sobie na wirtualnej drodze. Ośmiu profesjonalnych graczy z całej Europy wzięło udział w niewielkim (ale za to bardzo emocjonującym) wyścigu, w którym triumfował Francuz, Pierre Lenoir. Wszyscy zawodnicy dostali miniaturki świeżo zaprezentowanego DLC, a dla tych, którzy znaleźli się na podium, czekały specjalne statuetki, wzorowane na tych dostępnych w Gran Turismo Sport.

wyścigi

Zobacz również: A Way Out – recenzja gry ze świeżym podejściem do kooperacji

To, co nastąpiło potem, wywołało niemałe emocje, albowiem po przetestowaniu wirtualnej wersji wyścigowego auta, przyszedł czas na… przetestowanie prawdziwej wersji. Do budynku, w którym odbywało się całe wydarzenie, wjechał olśniewający pojazd, widniejący na ekranach jeszcze kilka minut temu w swej growej wersji. Audi stworzyło w pełni sprawny samochód e-tron Vision Gran Turismo, który już 14 kwietnia stanie do walki o pierwsze miejsce na torze w Rzymie. Yamauchi po opuszczeniu wehikułu stwierdził, że to bardzo, bardzo precyzyjna maszyna i rasowy samochód wyścigowy.

Jego osiągi robią wrażenie. E-tron Vision Gran Turismo wyposażony jest w dwa silniki o mocy 200 kW na tylnej osi i jeden z przodu. Dają one napęd na wszystkie koła i łączną moc 815 koni mechanicznych. Samochód waży około 1300 kg, co w połączeniu z jego całkowitą mocą oznacza, że może osiągnąć setkę na godzinę w 2,4 sekundy. Model stworzony przez Audi wywarłna mnie piorunujące wrażenie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że został stworzony w jedynie 11 miesięcy. Jedyne czego zabrakło do pełni szczęścia, to możliwość przejażdżki tą bestą – nawet na stanowisku pasażera.

yamauchi

Zobacz również: Superseria Sportowa Southern San Andreas w GTA Online

Wraz z konferencją związaną z zarówno wirtualną jak i realną premierą nowego samochodu Audi, uświadomiłem sobie jak wielką i ambitną marką jest Gran Turismo Sport. To coś znacznie więcej niż wyścigi samochodowe. Pasja, jaka towarzyszy twórcom gry oraz jej graczom jest najzwyklej w świecie pięknym i coraz rzadziej spotykanym zachowaniem. Najnowsze dziecko Yamauchiego i studia Polyphony Digital na stałe zapisze się w historii gamingu i to nie tylko ze względu na precedens w postaci Audi E-Tron Vision Gran Turismo, nie; Gran Turismo Sport swoją renomą i szacunkiem ze środowisk motoryzacyjnych pokazuje, że jest to symulator niemalże idealny i jestem przekonany, że za kilka-kilkanaście lat, będzie stanowił niedościgniony wzór. 

https://www.youtube.com/watch?v=pe7d1ICKP4s

Źródło: Własne / Ilustracja wprowadzenia: SIEE

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?