Advertisement
Advertisement

Podróż w czasie z porucznikiem Borewiczem – relacja ze spotkania autorskiego Storytel

24 stycznia w warszawskim klubie SEN członkowie naszej redakcji mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W tym wyjątkowo klimatycznym miejscu, za sprawą Storytel i wydawnictwa Marginesy odbyło się spotkanie z twórcami audiobooka zatytułowanego Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu.

Na spotkaniu obecni byli m.in Adam Bigaj – emerytowany wrocławski glina, który w milicyjno/policyjnej służbie spędził przeszło trzy dekady, Bronisław Cieślak – najsłynniejszy milicjant polskiej popkultury porucznik Borewicz, oraz  Jakub Ćwiek – pisarz, który nadał prawdziwej opowieści tempo i klimat godny rasowego dreszczowca!

Adam Bigaj ciekawie opowiedział o swoich doświadczeniach nabytych podczas pracy jako milicjant/policjant. Przywołując liczne, niekiedy bardzo zabawne anegdotki z historii swojej pracy jako mundurowy, dbał tym samym o dobre samopoczucie zaproszonych gości. Porównał m.in sposób pracy policjanta za czasów jego służby z tym, który znamy dziś.  Nie inaczej było w przypadku Bronisława Cieślaka, czyli słynnego serialowego porucznika Borewicza. Aktor, którego głos usłyszymy włączając audiobook, również podzielił się swoimi odczuciami zarówno na temat samego przedsięwzięcia, jak i swoimi doświadczeniami, które przez lata zebrał wcielając się w role funkcjonariuszy publicznych. Na koniec spotkania obaj Panowie chętnie odpowiadali na pytania zgromadzonej publiczności oraz pozowali do wspólnych fotografii.

Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu, autorstwa Jakuba Ćwieka i Adama Bigaja, to zapis przeszło trzydziestoletniej służby kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a później wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego na Rakowcu. Jak na co dzień wyglądała „psia służba”? Współpraca milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa? Zabezpieczanie papieskich pielgrzymek czy walka z dopalaczami? Bezpański opowiada o funkcjonariuszach. O trudnych wyborach osobistych i próbie budowania życia rodzinnego na chwiejnej podstawie usypanej z telefonów o każdej porze, włamów i trupów. W audiobooku wydanym przez Storytel w roli lektora wystąpił Bronisław Cieślak, słynny porucznik z kultowego serialu 07 zgłoś się.
Teraz na www.storytel.pl/bezpanski  możesz zarejestrować się na 30 dni darmowego dostępu do zasobów całej aplikacji. Słuchaj audiobooka Bezpański oraz wszystkich innych tytułów w Storytel.

Dziennikarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?