Spróbowałabym zrozumieć przyczyny zdrady i porozmawiać o realności relacji- wywiad z Tülin Özen

Maleńkie Morderstwa to nowy turecki serial, w Polsce którego premiera odbędzie się 31 sierpnia na ZOOM TV. Niezwykła historia opowiadająca o czwórce przyjaciółek, które ponownie spotykają się po latach. W jedną z głównych ról wciela się Tülin Özen, którą widzowie mogą kojarzyć z roli Sułtanki Handan w serialu Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem.

Martyna: Maleńkie Morderstwa porywający serial łączący ze sobą tragiczne i tajemnicze wydarzeniami z przeszłości. Niebawem będzie miał swoją premierę w Polsce. Powstał inspirowany takimi hitami jak Słodkie Kłamstewka, Gotowe na Wszystko. Czym serial wyróżnia się na ich tle?

Tülin: Właśnie obejrzałam Wielkie Kłamstewka, właściwie nie znam dwóch pozostałych. W Wielkich Kłamstewkach kobiety pomagały sobie nawzajem i próbowały znaleźć ”winnego mężczyznę” i wspólnie rozwiązać problem, ale w Maleńkich Morderstwach kobiety (nawet wyglądają bardziej przyjaźnie) nienawidzą się nawzajem i próbują sobą wzajemnie popychać. To chyba największa różnica.

Martyna: Fabuła toczy się w zamożnej dzielnicy Sarmaşık w Stambule. Przebywała Pani w niej wcześniej czy dopiero przy rozpoczęciu prac nad serialem?

Tülin: Miejsce, w którym kręciliśmy serial (jak wiecie, nazwaliśmy go Sarmaşık) nie jest małą osadą ani dzielnicą… to duża dzielnica w Stambule, w rzeczywistości pełna wielu miejsc i budynków. Nie ma więc miejsca o nazwie „Sarmaşık”… a ja byłam w tej okolicy już wcześniej… to sukces naszego reżysera, że ​​czujemy, że istniało miejsce o nazwie Sarmaşık… magia projektowania produkcji.

Martyna: Czy wcielając się, w swoją postać inspirowała się Pani którąś z kobiet z wyżej wymienionych seriali?

Tülin: Nie, nikogo nie wzięłam za przykład Arzu. Po prostu pomyślałam o okolicznościach tej postaci i spróbowałam sobie wyobrazić, jak by się zachowywała w danych okolicznościach.

fot. kadr z planu serialu ”Maleńkie Morderstwa”

Martyna: Duży wpływ na Arzu mają przyjaciółki. Sama jest osobą nieśmiałą i najbardziej niewinną. Czy podczas serialu nabiera odwagi, aby się im przeciwstawić?

Tülin: Zobaczysz wszystko, gdy historia będzie się toczyć… po prostu wiedz, że postara się zrobić wszystko, aby być silną i być szczęśliwą ze swoimi dziećmi.

Martyna: Główne wątki w fabule stanowią niewyjaśnione tajemnice, a także zatargi z przeszłości. Może Pani zdradzić, w czyim życiu najbardziej namieszają?

Tülin: Oczywiście nie mogę ci opowiedzieć tej historii, ale upewnij się, że w końcu wszyscy zostaną dotknięci.

Martyna: Który sezon zapowiada się bardziej zaskakująco?

Tülin: Zdecydowanie drugi, ale pierwszy  kocham bardziej… Muszę przyznać.

Martyna: Byłaby Pani w stanie wybaczyć zdradę?

Tülin: Spróbowałabym zrozumieć przyczyny zdrady i porozmawiać o realności relacji i potrzebach osoby, chyba… Trudno byłoby zaakceptować „kłamstwa”, ale nie ma co wybaczać ani zapomnieć.

fot. kadr z planu serialu ”Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem”

Martyna: Co jest dla Pani ważniejsze, szczerość czy lojalność?

Tülin: Szczerość… bycie szczerym i otwartość na rozmowę o wszystkim ze sobą, nawet jeśli myślisz, że byłoby to bolesne i trudne… I zawsze to robiłam, w każdym rodzaju relacji…

Martyna: Która z bohaterek Pani zdaniem jest godna naśladowania? 

Tulin: Żadna z nich… każda z nich ma swoje własne błędy i moc. Wszystkie są tak bardzo związane z tą żałosną relacją, którą zbudowały w szkole, więc żadna z nich nie jest wolna, żadna z nich nie jest zadowolona z życia. Proszę więc, nie naśladuj ich.

Martyna: Wracając do Arzu. Jak Pani myśli co było powodem tego, że podporządkowywała się przyjaciółkom? Bała się odrzucenia z ich strony?

Tulin: Arzu bała się zostać samą, kiedy była małą dziewczynką i nawet ona nie była winna (bo nie było jej na planie jeziora), czuła presję samotności i również winiła Oyę. Osobowość niestety.

Martyna: Dziękuję za rozmowę.

Zainteresowania aktorstwem, tańcem, dubbingiem, podróżami, pisarstwem, filmami, serialami, grami komputerowymi i fotografią. Wielbicielka filmów z serii ''Harry Potter'' i gier ''Wiedźmin'', ''TombRaider'', Simsy, Battlefield i Star Wars: Battlefront II.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?