Uwielbiałem każdą minutę grania w Doplę. Każdy aktor może wcielić się w postać, która rozwija się w ten sposób- wywiad z Adamem Levym

Uzdolniony aktor, który przez wiele lat występował w przedstawieniach Szekspira. Najbardziej znany z serialu Wiedźmin. W 2000 roku został zaangażowany do roli oficera w Gladiatorze, którą powierzył mu Ridley Scott. W 2015 roku obsadzono go w serialu Anno Domini- Biblii ciąg dalszy gdzie wystąpił w jednej z głównych ról jako Święty Piotr.

Martyna: Emocje na pewno dawno już opadły jednak były one pewnie bardzo duże. Jaka była pańska reakcja na wiadomość o angażu do roli Myszowora?

Adam: Byłem zachwycony, że dostałem rolę Myszowora i nie mogłem się doczekać, aby rozpocząć swoją podróż.

Martyna: Jak dostał Pan tę rolę?

Adam: Wysłaliśmy kasetę z dość dużą sceną między Myszoworem a Ciri, po kilku tygodniach zaproponowano mi tę rolę. Moja rodzina i ja mieszkamy w LA, więc nie mogłem osobiście uczestniczyć w przesłuchaniu.

Martyna: Czy może Pan również przybliżyć proces przygotowania się do niej?

Adam: Najpierw czytałem książki i epizody sezonu 1. Jestem ojcem z młodą córką, więc więź Ciri i Myszowora przyszła mi łatwo. Myszowór ma magiczne moce i jest Druidem. Ma 120 lat. Obie te rzeczy były dla mnie fascynujące i ekscytujące do odkrycia na planie. Jak Myszowór  wyczarowuje ścianę w Ep. 1? Kiedy cofniemy się o 20 lat, jaki byłby Myszowór, jego energia i pasja. Staram się wykorzystać siebie i doświadczenia życiowe, aby dotrzeć do postaci. Myszowór sprawiał przyjemność każdego dnia.

fot. kadr z planu serialu ''Wiedźmin'' Adam Levy w roli Myszowora.

fot. kadr z planu serialu ”Wiedźmin” Adam Levy w roli Myszowora.

Martyna: Który z tomów wiedźmińskiej sagi jest Pana ulubionym?

Adam: Chrzest ognia, naprawdę pomógł w badaniach.

Martyna: Miał Pan okazję spotkać Andrzeja Sapkowskiego?

Adam: Spotkałem Andrzeja Sapkowskiego filmującego Wiedźmina na planie w Budapeszcie. On naprawdę szanuje aktorów. Podziękowałem mu za jego dzieło.

Martyna: Pojawiły się sceny, które trudno było Panu odegrać?

Adam: Szczerze uwielbiam chodzić do pracy każdego dnia, filmowanie tego, co według ciebie może być trudnym dniem, jest zwykle najlepszym dniem.

Martyna: Jest odcinek, który najbardziej się Panu podobał?

Adam: Aby sfilmować Ep. 4,5,6 do obejrzenia…. The Ep. 1

fot. kadr z planu serialu ''Wiedźmin'' Adam Levy w roli Myszowora.

fot. kadr z planu serialu ”Wiedźmin” Adam Levy w roli Myszowora.

Martyna: Myszowór w pierwszym sezonie odegrał istotną rolę. Pod koniec sezonu został jednak zabity. Jego ciało zostało przejęte przez Adonisa. Mógł Pan dzięki temu pokazać się jeszcze z innej strony. Stanowiło to dla Pana wyzwanie?

Adam: Uwielbiałem każdą minutę grania w Doplę. Każdy aktor może wcielić się w postać, która rozwija się w ten sposób.

Martyna: Co Panu w nim imponuje, a co denerwuje?

Adam: Kocham jego wiedzę, mądrość i spokój. Zawsze chciałbym, żeby Myszowór miał więcej magicznej mocy! I mógł uratować każdą sytuację. Jest naprawdę pożyczoną duszą i porusza się w wielu różnych kręgach, co może być dość izolujące.

Martyna: Ujęło Pana coś w fabule serialu?

Adam: Podoba mi się rozwój relacji Wiedźmina i Yennefer, jaką mają chemię elektryczną! Brawo.

Martyna: Dobrze wspomina Pan pracę na planie? Opowie Pan, jak to wszystko wyglądało? 

Adam: Ogromne zestawy, dużo śniegu i wielu artystów wspierających. Atmosfera ciepła od reżyserów, ekipy, pisarzy i producentów. Zawsze wspaniałe słowa mądrości od naszego prowadzącego show i stworzenia Lauren S. Hissrich.

Martyna: Dziękuję za rozmowę.

Adam: Dziękuję za twoje pytania.

Zainteresowania aktorstwem, tańcem, dubbingiem, podróżami, pisarstwem, filmami, serialami, grami komputerowymi i fotografią. Wielbicielka filmów z serii ''Harry Potter'' i gier ''Wiedźmin'', ''TombRaider'', Simsy, Battlefield i Star Wars: Battlefront II.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?