ANKIETA: Czy Ciri w serialu Wiedźmin musi być biała?

Na obecną chwilę, w obsadzie Wiedźmina znajduje się wyłącznie Henry Cavill, który wcieli się w Geralta z Rivii. Pozostałe dwie główne role mają należeć do odtwórczyń ról czarodziejki Yennefer i młodziutkiej Ciri, lecz wciąż wstrzymywana jest informacja, które aktorki otrzymały rolę. Za to w sieci pojawiło się ogłoszenie castingowe, które rzuca światło na prawdopodobny wygląd drugiej z wymienionych bohaterek, który może różnić się od książkowego.

Na stronie brytyjskiego National Youth Theatre pojawiło się ogłoszenie w sprawie castingu do roli Ciri. Z opisu możemy dowiedzieć się, że poszukiwana jest dziewczyna w wieku 15-16 lat, która może wcielić się w 13-14-latkę. W tekście określającym postać użyto również słowa BAME, które jest skrótem od Black, Asian and Minority Ethnic, brytyjskiego określenia używane do wskazywania członków wszystkich grup etnicznych poza białą.

Czy Waszym zdaniem Ciri w serialu Wiedźmin musi być biała?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
ciri

Fot. CD PROJECT

Ilustracja wprowadzenia: CD Projekt RED

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kalumnus pisze:

Ciri akurat musi być lustrzanym odbiciem Geralta. Wtedy jest ten ładunek emocjonalny quasi ojciec-córka.
A pozostałe role? Obojętne. Jaskier może być latynosem, Yennefer arabką, ktoś inny mulatem, hindusem, azjatą z dalekiego wschodu. Wtedy to będzie działać jako ŚWIAT, a nie Polska 😛

Sandra pisze:

Zgadzam się!

Lol pisze:

Chyba cie ktoś zbyt mocno ubogaca maja być biali i nie na siłę innych kolorów

Rafcik pisze:

Ciri musi być biała, tak jak Bond nie powinien być czarny. Nie chodzi tu o rasizm . Pojęcie rasizmu często jest wykorzystywane, w tego typu dyskusjach i to niby „czarni” są urażeni, dyskryminowani, ale tak nie jest. Narodowość aktorki, ktòra zagra małą „łobuziarę” jest tu sprawą drugorzędną.

SamMiodek pisze:

Andrzej Sapkowski opisał Ciri jako osobę białą czy nie? Tym trybem myślenia to może Stalina, Hitlera, Jagiełłę, Churchilla Kennedego czy Sobieskiego powinni grać Azjaci lub czarni?

Szalej Demeryt pisze:

Pan mylisz postać historyczną z bohaterem literackim. Zabawne, że podajesz tyle przykładów i żaden nie pochodzi np. z twórczości Tolkiena. Tak jakby twój argument nie miał w przeciwnym razie sensu…

SamMiodek pisze:

Zatem czemu Arweny lub Galadrielii nie zagrała ciemnoskora aktorka? Ups, żaden elf ani człowiek nie był tam ciemnoskory czy azjatyckiego pochodzenia… główni bohaterowie „Gry o tron” cierpią na podobny defekt. To się nazywa wierność literacka.

Koltun pisze:

A czy ktoś bierze pod uwagę, że Ciri pojawia się tak naprawdę w dwóch czy trzech opowiadaniach i to ” zaraz przed sagą „.
Pierwsze zapowiedzi z tego co pamiętam mówiły o ekranizacji opowiadań , co z resztą ma sens .
Ekranizacja sagi w 8 odcinkach to nie możliwe, a opowiadania tworzą możliwość uznania za „pilot”

Louah pisze:

Unpopular opinion:
Moim zdaniem Ciri powinna być rasy mieszanej.
Pochodzi ona bowiem ze starszej rasy i w książce opisywane było, że w jej rysach twarzy było coś niezwykłego. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby, żeby aktorka grająca Ciri była mieszanką Azjatki i białej.

Ja Polak mały pisze:

Aborygenów niech grają Azjaci a eskimosów murzyni. Każda nacja niech sobie wymyśla swoich bohaterów. A największym rasistą był co wymyślił zielonego Hulka. Tyle w temacie.

ja pisze:

Sądząc po umiejscowieniu świata i tego co znamy z gier, to Ciri nie powinna być ciemnoskóra, żeby to nie gryzło się z obecną świadomością odbiorców. Za to nikt nie twierdzi że Ciri powinna być biała. Ba, Ciri należała do mniejszości mieszanej, więc azjatka wpisze się w tę rolę lepiej. Takiej odpowiedzi w ankiecie nie ma, dlaczego?

Ktoś pisze:

Ciri ze skośnymi oczami? No nie zabardzo…

greg0 pisze:

„Umięśnienie i konstrukcja fizyczna typowa raczej dla młodej elfki, ale nie stwierdzono żadnych cech metyski… do kwarteronki włącznie”

Lupus pisze:

A moim zdaniem Ciri wcale nie musi być biała,może być latynoską lub mulatką . Ciri moim zdaniem jest raczej odbiciem pragnień Geralda (jego alter ego i spełnieniem marzeń o posiadaniu dziecka ) nie może być kopią Geralda czy lustrzanym odbiciem jak pisałeś kalumnus, Gerald z całych sił pragnął żeby nie poszła w jego ślady. Kończąc tak naprawdę kolor skóry Ciri nie ma znaczenia… znaczenie ma jakie emocję będzie potrafiła przedstawić aktorka ,Gerald do bólu jest wypełniony emocjami , ale niestety musi ukrywać je pod maską Wiedźmina…. Ciri powinna pokazać te emocje które dusi w sobie Gerald.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?