Everest – ścieżka dźwiękowa [Recenzja i odsłuch]

Od września w kinach możemy oglądać dramat pt. „Everest”, który opowiada o grupie śmiałków chcących zdobyć szczyt świata – Mount Everest. Film w gwiazdorskiej obsadzie opowiada nam historię ośmiorga himalaistów opartą na faktach, która miała miejsce w 1996 roku, kiedy to jednego dnia w śniegach Mt. Everest zginęło aż 15 wspinaczy. Jednakże produkcja studia Universal to nie tylko dramaty wspinaczy oraz ich rodzin, ale także opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej. To respekt wobec sił natury i hołd dla wszystkich, którzy się wspinają, ponieważ góry to dla nich drugi dom.

Zobacz również: Recenzja filmu „Everest„!

W filmie oprócz świetnego aktorstwa, fenomenalnych zdjęć ukazujących nam przepiękne górskie panoramy oraz nieustającej grozy wylewającej się z ekranu, dostajemy solidną oprawę muzyczną w wykonaniu Dario Marianelliego. Soundtrack do „Everest” składa się z 16 utworów, w skład których wchodzą spokojne ścieżki oraz te wypełnione grozą i niepewnością. Muzyka odgrywa w produkcji ważną rolę, gdyż znacząco wpływa na klimat, dramaturgię oraz odbiór obrazu. Świetnie buduje napięcie, przez co podczas seansu niejeden raz dostaniemy gęsiej skórki. Oprócz tego bardzo dobrze współgra z obrazem i bez problemu można odsłuchać ją „na sucho”.


Lista utworów:

1. The Call (3:11)
2. Setting Off from Kathmandu (1:16)
3. First Trek: Base Camp (2:30)
4. Arriving at the Temple (1:01)
5. The Lowdown (2:36)
6. A Close Shave (3:25)
7. Starting The Ascent (3:06)
8. To Camp Four (2:09)
9. Someone Loves Us (1:56)
10. Summit (4:57)
11. Time Runs Out (6:58)
12. Lost (2:23)
13. Last Words (2:58)
14. Beck Gets Up (2:55)
15. Chopper Rescue (2:20)
16. Epilogue (5:11)

Stały współpracownik

Pasjonat filmów każdego gatunku (oprócz horrorów) z bezgranicznym zamiłowaniem do seriali telewizyjnych i muzyki filmowej. Autor bloga "Silver Screen" na platformie blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?