• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Siedem dusz to kolejna po W pogoni za szczęściem produkcja Gabriele Muccino, w której rolę główną zagrał Will Smith. Jest to również kolejna perełka dla tych, którzy cenią sobie filmy z dobrze opowiedzianą, zaskakującą historią, świetnym aktorstwem i reżyserią. Produkcja, której długo nie zapomnicie...

siedem dusz will smithfot. kadr z filmu / materiały prasowe

Zobacz również: TOP 15 - Najlepsze przyjaźnie w filmach

Film opowiada o Benie Thomasie, który wyniku pewnego tragicznego zdarzenia stracił ważną osobę w swoim życiu i doprowadził do śmierci kilku innych osób. Próbując odkupić swoje winy, postanawia pomóc i zmienić życie siedmiu zupełnie obcych osób. Gdy swój plan zaczyna wprowadzać w czyn, poznaje kobietę, w której się zakochuje.

Mimo że już w pierwszych scenach dostajemy zakończenie filmu, to w głowie widza zaczynają pojawiać się pytania, za których sprawą film ogląda się z jeszcze większym zainteresowaniem. Gdy układanka zaczyna nabierać kształtów i jesteśmy w stanie przewidzieć kolejne losy bohaterów, obraz w dalszym ciągu ogląda się z ogromną uwagą głównie dzięki genialnej konstrukcji filmu. Scenariusz jest bardzo dobrze napisany, a reżyser nie śpieszy się i dokładnie ukazuje każdą scenę, bardzo powoli podnosząc napięcie. Dodatkowo przy akompaniamencie pięknej muzyki Angelo Milli i kilku utworów w wykonaniu m.in. Muse czy Ricka Garcii, podkreślających charakter filmu, oglądana produkcja  jest wręcz poezją dla  oczu. 

siedem dusz woody harrelsonfot. kadr z filmu / materiały prasowe

Zobacz również: Wyciskacze łez - filmy które chciałyby nas wzruszyć, ale nie potrafią

Will Smith po raz kolejny udowodnił, że nie jest tylko aktorem z filmów akcji, ale również doskonale sprawdza się w dramatach. Dokładnie ukazuje każdą emocję, która pojawia się w człowieku, próbującego nie zboczyć z planu, jaki obrał i przywrócić pełnię życia najbardziej potrzebującym osobom. Dodatkowo na pochwałę zasługuje Rosario Dawson, która wcielając się w osobę oczekującą na przeszczep serca, zagrała niezwykle przekonująco. Uwagę zwraca również ciekawa gra aktorska Woody'ego Harrelsona. 

Podczas seansu poznajemy wielu potrzebujących, którzy są dosłownie wycięci z rzeczywistości, na tyle mocno zarysowanych i realistycznie ukazanych, że historia każdego z nich urzeka i chwyta za serce, sprawiając, że jeszcze długo pozostają w naszej pamięci.

Jedynym zarzutem, jaki można mieć do filmu to mało zawiłe wątki. Muccino próbuje pokazać nam, że łatwiej jest coś zniszczyć, niż naprawić bowiem próba naprawienia swych błędów wymaga niemałego poświęcenia. Mocno ukazuje również to, jak kilka sekund nieuwagi może sprawić, że nasze życie zostanie kompletnie wywrócone do góry nogami.

siedem dusz will smith i rosario dawsonfot. kadr z filmu / materiały prasowe

Przed włączeniem filmu wrażliwe osoby powinny zaopatrzyć się w karton chusteczek. Dramat ten poruszy nas do głębi i sprawi, że po jego obejrzeniu zastanowimy się dwa razy, zanim ponownie chwycimy za komórkę w czasie jazdy samochodem, gdyż słowa wypowiedziane przez Smitha: „W 7 dni Bóg stworzył świat, a w 7 sekund ja zniszczyłem swój” będą już zawsze gdzieś tkwić w naszej pamięci.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  joe · 9 months ago
  ten film to kompletne ścierwo, główny bohater to idiota, który próbuje zadośćuczynić temu co się stała, a tym samym skazuje inne osoby na cierpienie po przez swoje "oddane" samobójstwo jaki to on nie samarytanin. Zero logiki, może by wprowadzić taki program dla wszystkich pijanych kierowców co zabili ludzi przez swoja głupotę, a zadość uczynieniem była by skrucha i samobójstwo z wpisem zgody na przeszczep organów. Ronie łzy i smarami w chusteczki.
  Plus scenariusz, minus prosta fabuła...AHA.
Ilość ocen w tym artykule to : 0
Typ w bazie danych :
Wartość odebrana :

OCENA RECENZENTA

85/100

 • Will Smith
 • Rosardio Dawson
 • Scenariusz
 • Reżyseria
 • Muzyka
 • Dla niektórych wyciskacz łez


PRODUKCJĘ POLECA:

100%

UŻYTKOWNIKÓW


CZY POLECASZ TEN TYTUŁ?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.