UglyDolls: (Nie)doskonała przygoda – recenzja gry. Dla dzieciaków w sam raz.

Kurczę, kiedyś to robili fajne te egranizacje. Pamiętam, jaką przyjemność czerpałem z growych wersji Epoki Lodowcowej 3Opowieści z Narnii czy innych Harrych Potterów. Zniknęły one już jakiś czas temu, ale wygląda na to iż nieśmiało o sobie przypominają. Tyle że robią to niezbyt dobrze. Bo zarówno Dragons: Dawn of New Riders jak i recenzowanemu tu UglyDolls nie można nazwać totalnie nieudanymi. One po prostu skierowane są do bardzo, bardzo, bardzo, bardzo wąskiej grupy odbiorców. Dzieci, które dopiero zaczynają poznawać co to gry.

Zobacz również: Dragons: Dawn of New Riders – powrót do egranizacji

Skłamałbym mówiąc, że grając w UglyDolls bawiłem się przednio. Fabuła nie ma za wiele wspólnego z filmem goszczącym obecnie na ekranach kin. Nasze miasteczko, Paskudowo, opanowały złe roboty, co wprowadziło chaos i powszechny nieporządek. Teraz my – wcielając się w jedną z dwóch możliwych postaci – mamy za zadanie wygonić blaszanych najeźdźców z naszej krainy. Cała rozgrywka sprowadza się do prostego, żeby nie powiedzieć prostackiego schematu. Przez te 3 czy 4 godziny gry chodzimy po Paskudowie szukając naszych przyjaciół i zbierając rozsiane po mapie pieniążki oraz materiały potrzebne do craftu. Zmajstrowane sprzęty i rzeczy mają zaś przybliżyć nas do celu gry, to jest wyrzuceniu robotów z miasteczka i przywrócenia dawnego stanu.

Zobacz również: Keanu Reeves w nowym zwiastunie Cyberpunk 2077, znamy datę premiery! | E3 2019

Może, MOŻE brzmi to jak alegoria na dzisiejsze Niemcy czy Francję, ale zapewniam, że gra jest przeznaczona dla dzieci. I… tylko dla nich. Żaden dorosły nie znajdzie w tym tytule absolutnie niczego interesującego. No, może poza śladowymi ilościami humoru i łatwą platyną, choć nie wyobrażam sobie sytuacji, by ktoś się chwalił Hej, patrz, mam platynę w UglyDolls. Powiedziałbym nawet więcej, (Nie)doskonała przygoda to produkcja świetnie nadająca się dla dziecka, które przed momentem wyrosło z pieluch i zaczyna interesować się grami, ale w żadną nigdy nie grało. Kolorowe plansze i bohaterowie oraz dość łatwy model rozgrywki powinny takiego delikwenta bardzo sympatycznie wprowadzić do świata wirtualnej rozrywki.

Tak też dochodzimy do końca tej krótkawej recenzji. Poziom UglyDolls trafnie odzwierciedla podtytuł tejże gry. Nie jest to doskonała przygoda. Nie jest to także bardzo dobra przygoda, ani również dobra przygoda. Za to w kategorii moja pierwsza gra czy ogólnie gier bez przemocy, stricte dla młodocianych graczy, sprawdza się udanie.

Grę do recenzji w wersji na PS4 udostępnił polski dystrybutor, firma CDP

Zastępca Redaktora Naczelnego
Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?