Kakegurui tom 7 – recenzja mangi

Przy recenzji tomu szóstego mangi Kakegurui obawiałem się, że seria wpadła w błędne koło fabularne. Jak dobrze jest powiedzieć, że byłem w błędzie!

Tom siódmy zaczyna się od niezłego trzęsienia ziemi – przewodnicząca Kirari rozwiązała samorząd szkolny i ogłosiła nowe wybory. Jak zapewne możecie się domyślić, to nie będzie zwykły proces wyborczy jak chociażby w USA (ale na pewno tak samo można w nim oszukiwać). Całość kręcić się ma bowiem wokół hazardu – a jakżeby inaczej! Każdy student akademii dostaje jeden głos. Głosów nie zdobywa się natomiast poprzez głosowanie, lecz poprzez rozgrywki hazardowe. Jeśli jeden gracz pokona drugiego, wtedy zdobywa jego głosy. Koniec końców wybory wygrywa osoba, która wygrała największą ilość głosów.

Pomysł bardzo mi się spodobał. Oczywiście, niemal natychmiastowo zaświeciła mi się w głowie lampka koloru czerwonego, komunikująca mi, że twórcy mangi mogą ciągnąć te wybory przez o wiele za długi czas, ze zdecydowanie za dużą ilością sztampowych rozwiązań – ale, hej, czas pokaże. Na razie pierwszy tom „wyborczy” sprawił mi sporo frajdy. Wprowadził zdecydowanie za dużą ilość nowych bohaterów, których za ciula nie mogę odróżnić, aczkolwiek mam nadzieję, iż wraz z kolejnymi tomami jakoś się do nich przyzwyczaję. Oczywiście, nie zabrakło także pierwszego pojedynku o głosy z udziałem naszej głównej bohaterki, o której wciąż wiemy zdecydowanie za mało – Yumeko Jabami. Pojedynek tym razem mnie cholernie zaciekawił (w przeciwieństwie do tego z tomu numer sześć) i nie mogłem się doczekać jego rozstrzygnięcia. Było dość satysfakcjonujące, choć gwiazdą tego tomu bez wątpienia była Midari. Ta dziewczyna jest zdrowo pier****ięta, a ja mam do takich słabość.

Nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Cieszę się, że po słabszym tomie szóstym, Kakegurui wraca do formy. Jest jednak jedna wada, która przewija się od samego początku tej mangi – zdecydowanie za mało męskich postaci. Raczej nie uświadczę zmiany na lepsze pod tym względem, ale chciałem dać wyraz memu niezadowoleniu #kakegurui_too_feminine.


Tytuł oryginalny: Kakegurui
Scenariusz i rysunki: Kawamoro Homura, Naomura Toru
Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Wydawca: Waneko
Ocena: 80/100

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?