• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Lata świetności musicali już dawno minęły. Kolejny gatunek filmowy, który podzielił los westernów. Teraz wychodzą tak rzadko, że można ich liczbę odliczać na palcach jednej ręki. Jeśli moje paluszki mnie nie mylą w 2017 doczekaliśmy się tylko trzech musicali i właśnie o tym ostatnim przychodzi mi pisać. Trzeba przyznać, że jest to gatunek męczący. No bo ile można słuchać śpiewów w ciągu jednego filmu?! Gdy tego typu produkcje ograniczają się do trzech w ciągu roku, taki seans bywa wtedy naprawdę bardzo przyjemny i tak się dzieje w przypadku Króla rozrywki​.

Film opowiada o P.T. Barnumie, człowieku, który (jak mogliśmy się dowiedzieć ze zwiastunu wymyślił showbiznes. Wpadł na genialny pomysł aby zebrać grupę nietypowych i nieakceptowanych przez społeczeństwo ludzi i tworzyć razem z nimi widowisko, przemianowane następnie na cyrk. Gdy jeden, całkiem niski jegomość odmówił dołączenia do bandy Barnuma mówiąc "będą się śmiać", to ten odpowiedział "i tak już się śmieją, więc niech chociaż zapłacą". Z początku brzmi to, jakby postaci granej przez Hugh Jackmana zależało jedynie na kasie, lecz wcale o ilość zer na koncie tutaj nie chodzi.

104918098 the greatest showman DF 25877 r rgbFot. kadr z filmu Król rozrywkiNa początku trzeba przyznać, że Król rozrywki ​scenariuszem nie stoi. Ilość skrótów myślowych występuje nagminnie często, przez co wybijało mnie to z historii. To samo tyczy się wątków, które zostały rozpoczęte, a potem nagle zapomniane i pominięte. Jakby nie patrzeć film został napisany piórem Billa Condona, scenarzysty oscarowego Chicago​! Jednak proszę aż tak bardzo się nie martwić, film debiutującego reżysera Michaela Gracey'a nadrabia w realizacji i to bardzo. Kolosalne wrażenie za to robi choreografia. Wszystkie muzyczne momenty zostały zrobione z wielkim rozmachem i nie mniejszym serduchem. Praktycznie wszystkie utwory wpadną wam w ucho i jestem pewny, że po powrocie z seansu odtworzycie całą playlistę na Spotify. Tak jak i ja, kiedy przysiadłem do tej recenzji. Nie mogłem się skupić, aby napisać jakiekolwiek słowa, ponieważ śpiewałem z Jackmanem The Greates Show ​i Come Alive​, a do tego This Is Me​. No dobra, w sumie to wszystkie.

DG D5mcVwAApNZJFot. kadr z filmu Król rozrywki

To, że Jackman umie śpiewać, udowodnił już w Les Misérables: Nędznicy, a tutaj to tylko potwierdza. Równie dobrze wychodzi mu taniec, efektowne zakładanie kapelusza i machanie laską. Widać, że zrzucenie pazurów i przejście na x-menową emeryturę mu służy. Mam nadzieję, że wykorzysta ten czas, aby jeszcze bardziej rozszerzyć swoje emploi. Samą postać P.T. Barnuma aż trudno nie lubić, wystarczy jeden uśmiech.

Wiarygodnie wypadają również postacie Michelle Williams i Zacka Efrona. Jej postać ma idealną chemię z Barnumem, a co do tego drugiego to nigdy bym się nie spodziewał, że doświadczenie z High School Musical ​na coś mu się przyda. Choć więc Król rozrwyki ​jest typową historią od zera do showmana, to trudno nie zakochać się w tym filmie. Zaraża pozytywną energią i sprawia, że aż chce się wyrwać do tańca. Film niesie również ze sobą proste, lecz ważne przesłanie, o którym często zapominamy. Bycie innym nie równa się byciu gorszym, dlatego nikt nie powinien się z tym kryć. Chyba najlepiej oddaje to fragment z jednej piosenki.

I'm not scared to be seen

I make no apologies, this is me

Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Król rozrywki

 

Wiesz, co z tym zrobić


Błażej Siemieniak

Błażej Siemieniak

Stały współpracownik

O mnie:

Pasjonat kina niezależnego jak i popularnego. Trójca Święta - Lynch, Tarantino, Paul Thomas Anderson.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

Ilość ocen w tym artykule to : 0
Typ w bazie danych :
Wartość odebrana :

OCENA RECENZENTA

60/100

  • Rola Hugh Jackmana
  • Realizacyjny rozmach - przed wszystkim choreografia
  • Wpadające w ucho piosenki
  • Skróty scenariuszowe
  • Niepotrzebne wątki, które nie są odpowiednio zamykane
  • Czasami bywa już za słodko


PRODUKCJĘ POLECA:

0%

UŻYTKOWNIKÓW


CZY POLECASZ TEN TYTUŁ?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.