Na pierwszy rzut oka: 1. sezon The Sinner

Rola w The Sinner jest pierwszą tak dużą od zakończenia udziału Jessiki Biel w serialu Siódme Niebo. Już pierwszy odcinek nowej produkcji Usa Network stawia sprawę jasno – zadanie, które wzięła na siebie aktorka na pewno nie jest łatwe, ale ona całkiem dobrze sobie z nim radzi.

The Sinner jest adaptacją bestsellera Petry Hammesfahr o tym samym tytule. Główną bohaterką jest Cora Tannetii (Jessica Biel), której życie wydaje się ogromnym banałem. Od trzech lat jest żoną egoistycznego męża, ma dziecko, mieszka u nadopiekuńczych teściów i pracuje w rodzinnej firmie. Już na pierwszy rzut oka wiemy, że zmaga się z depresją i może czymś jeszcze. Podczas wypadu nad jezioro Cora dostaje niekontrolowanego ataku agresji i w obecności męża, dziecka oraz kilkudziesięciu gapiów z zimną krwią zabija zupełnie przypadkowego mężczyznę. Teoretycznie sprawa wydaje się być łatwa, bo kobieta przyznaje się do winy, a policja ma zeznania świadków. Coś jednak nie pasuje detektywowi Harry’emu Ambrose (Bill Pullman), który za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć, dlaczego Cora popełniła tak krwawą zbrodnie.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 1. sezon Room 104

The Sinner może pochwalić się naprawdę świetnym aktorstwem. Jessica Biel kradnie każdą scenę. Z takim samym oddaniem pokaże przerażenie swojej postaci, jak miłość do jej dziecka. Od pierwszych minut premiery widać, że z główną bohaterką nie wszystko jest w porządku. Pomijając oczywistą depresje, w jej umyśle kryje się coś jeszcze. Coś, co na razie pozostaje tajemnicą. Całość podkręcają retrospekcje, w których możemy zobaczyć dzieciństwo Cory. Zapewne doświadczyła w swoim życiu czegoś naprawdę traumatycznego, co mogło w późniejszym życiu zaowocować niekontrolowaną agresją.

Postać detektywa Ambrose również jest tym, co przyciągnie widza do The Sinner. Z jakiegoś powodu drąży sprawę, bądź co bądź, oczywistego zabójstwa. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się, dlaczego młoda mężatka wpadła w szał i zabiła przypadkowego mężczyznę. Już w pierwszym odcinku postawione zostaną znaki zapytania – czy na pewno był to ktoś przypadkowy, czy Cora wcześniej go poznała i czy chłopak chciał umrzeć?

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka – 1. sezon serialu Atypowy

Pierwszy odcinek The Sinner świetnie sprawdza się w tej roli. Dostajemy historię ciekawą, owianą tajemnicą, a przede wszystkim pierwszy raz od dawna będziemy szukać odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?”, a nie „Kto?”. Sprawa zabójstwa jest tutaj jasna. Tego samego nie można już powiedzieć o motywach Cory, która jak twierdzi, sama nie wie, co było przyczyną takiego napadu agresji.

Nowy serial Usa Network liczy jedynie 8 odcinków. Miejmy nadzieje, że w ich trakcie dostaniemy to, czego oczekiwać można od porządnego thrillera psychologicznego. Chcemy przecież zagłębić się w psychikę głównej bohaterki, poznać jej przeszłość i uczucia, wejść do jej umysłu i go po prostu spenetrować. Z drugiej strony pozostaje jeszcze dziwny detektyw, który teoretycznie stoi po stronie już skazanej za morderstwo kobiety. Na razie zapowiada się dobrze.

ilustracja wprowadzenia: Usa Network

 

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?