• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

The Girlfriend Experience powraca z drugim sezonem. Historię totalnie zrebootowano, zaprezentowano nowe bohaterki, a linię fabularną poprowadzono na dwa różne sposoby.

W pierwszym odcinku poznajemy Ericę graną przez Annę Friel. Kobieta zaszła wysoko w politycznym świecie stolicy i od początku wiadomo, że nie był do przypadek. Erica zatrudnia Annę (Louisa Krause), która jest panią do towarzystwa i ma zdobyć obciążające nagrania jednego z jej klientów. Drugi odcinek należy już do Brii (Carmen Ejogo). Poznajemy ją, kiedy zostaje aresztowana, a następnie przyjęta do programu ochrony świadków, w związku z przestępczą działalnością jej chłopaka. Kobieta zostaje zabrana razem z jego córką. Bria jest byłą prostytutką i nie długo trwa, zanim powróci do starych nawyków.

Zobacz również: Gunpowder - recenzja miniserii

fot. STARZ

Jeżeli porównamy ten sezon z poprzednim widać pewne podobieństwa. The Girlfriend Experience jest serialem bardzo sterylnym i pozbawionym uczuć. Taka była jego pierwsza odsłona i taka w części jest też druga. Wątek Anny Friel może nie przypomina do złudzenia historii Christine, ale na pewno łączy je władza, seks, pieniądze i kłamstwa. Uderzająca jest również scenografia – bardzo minimalistyczna i nowoczesna. Coś, co również mogliśmy zobaczyć w pierwszym sezonie. Oczywiście aktorka jest w swojej roli fantastyczna i miejmy nadzieje, że w kolejnych odcinkach nie zawiedzie.

Drugi wątek z kolei jest innym podejściem do „the girlfriend experience”. Wiemy, że Bria była panią do towarzystwa zanim poznała swojego chłopaka. Jej życie zmienia się o 180 stopni, kiedy razem z jego córką zostaje przyjęta do programu ochrony świadków. Jej życie to jedna wielka rutyna i aby zapewnić sobie minimalny przypływ adrenaliny kobieta znów będzie sprzedawać swoje usługi bogatym mężczyznom. Mamy więc kobiety, które będą robić to samo, lecz kierować nimi będzie inna motywacja.

fot. STARZ

Zobacz również: Stranger Things - recenzja 2. sezonu

Trudno na razie ocenić, która z zaprezentowanych historii będzie ciekawsza. Pierwsze dwa odcinki dały nam tylko przedsmak tego, co na nas czeka. Rozwinięcie wątku Brii może dać nam coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. W końcu mężczyzn bogatych i wpływowych, którzy zostali zmanipulowaniu przez kobiety mieliśmy w pierwszym sezonie.

ilustracja wprowadzenia: STARZ

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Janicka

Katarzyna Janicka

Redaktor

O mnie:

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

Ilość ocen w tym artykule to : 0
Typ w bazie danych :
Wartość odebrana :

OCENA RECENZENTA

75/100

  • obsada
  • surowy klimat
  • poprowadzenie dwóch różnych linii fabularnych
  • wątek polityczny może okazać się mniej ciekawy


PRODUKCJĘ POLECA:

0%

UŻYTKOWNIKÓW


CZY POLECASZ TEN TYTUŁ?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.