• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

McMafia kusi na pewno odtwórcą głównego bohatera. W końcu James Norton sprawia, że większość produkcji, w których się pojawia, to czyste złoto na ekranie bądź deskach teatru. A jak prezentują się pierwsze dwa odcinki?

McMafia został oparty na książce non-fiction autorstwa dziennikarza Mishy Glenny o globalnej siatce przestępczej. Będziemy mieć do czynienia z cyberprzestępcami z Indii, baronami narkotykowymi w Kolumbii, grupą piorącą pieniądze w Dubaju, a także handlem żywym towarem i przemytnikami. W całym bałaganie znajdzie się Alex Godman, czyli postać grana przez Jamesa Nortona. Główny bohater chełpi się tym, że swój sukces osiągnął bez niczyjej pomocy – rodziny bądź przyjaciół. A co to za rodzina?

Alex Godman jest wykształconym w Anglii potomkiem rosyjskiej mafii, która musiała wyemigrować z kraju za sprawą ich rywala, Vadima Kalyagina. Główny bohater chcąc odciąć się od rodzinnych interesów, postawił na fundusze rynków rozwijających się. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zadowoleni z sukcesu, który osiągnął i który odciąga go od rodziny. Jego wujek zaczyna rozsiewać krzywdzące plotki, aby sprawić, że bratanek powróci do korzeni.

Zobacz również: Telefonistki - recenzja 2. sezonu hiszpańskiego serialu Netflixa

fot. BBC

Pierwsze zaprezentowane odcinki zostały prawie w całości poświęcone postaci Alexa Godmana i tego, jakim porządnym jest obywatelem. Teoretycznie nie chce mieć nic wspólnego z rodzinnym interesem, ale jednak nie wybrał branży, w którą nie mogliby ingerować. Oba odcinki są stosunkowo szybkie i dały też początek innym wątkom serialu. W trakcie dwóch godzin na ekranie zdążyliśmy zobaczyć pranie brudnych pieniędzy czy handel ludźmi, a dokładnie kobietami w Egipcie.

James Norton wypada świetnie, zwłaszcza w scenie, kiedy zamordowany zostaje wujek jego bohatera. Jest przejmujący, naturalny i naprawdę kradnie ten serial. Samą produkcję można też śmiało porównać do Nocnego Recepcjonisty. Czy McMafia okaże się hitem początku 2018 roku, o którym będzie mówić cały świat? Dowiemy się za kilka tygodni. Na razie wiadomo jedynie, że pierwsze zaprezentowane odcinki wypadają całkiem dobrze i tak też rokują na przyszłość. 

ilustracja wprowadzenia: BBC

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Janicka

Katarzyna Janicka

Redaktor

O mnie:

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

Ilość ocen w tym artykule to : 0
Typ w bazie danych :
Wartość odebrana :

OCENA RECENZENTA

80/100

  • James Norton
  • szybkie odcinki
  • multiwątkowość
  • intryga


PRODUKCJĘ POLECA:

0%

UŻYTKOWNIKÓW


CZY POLECASZ TEN TYTUŁ?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.