• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Współczesne sitcomy, które możemy aktualnie zobaczyć w telewizji znacznie odbiegają poziomem od tych, które mogliśmy oglądać w latach 90. Kiedy więc trafia się nam perełka w postaci One Day at a Time, każdy odcinek jest wielką przyjemnością.

Dla przypomnienia komedia Netflixa jest rebootem serialu o tym samym tytule z lat 70. Teraz Penelope (Justina Machado) jest samotną matką, która po odejściu z wojska, pracuje jako pielęgniarka, zajmuje się domem oraz studiuje. We wszystkim pomaga jej matka (Rita Moreno), a kolejnych problemów dokładają dzieci, Elena (Isabella Gomez) i Alex (Marcel Ruiz). Nie zapominajmy o właścicielu budynku, w którym mieszka kubańska rodzina, czyli Schneiderze (Todd Grinnell).

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 11. sezon Z Archiwum X

fot. Netflix

Pierwszy sezon One Day at a Time już pokazał, że nie jest tylko kolejnym sitcomem z głupimi żartami, które nawet nie są śmieszne. Pod płaszczykiem komedii ukryte są poważne problemy, które trapią społeczeństwo w XXI wieku. Serial Netflixa nadal porusza kwestię homoseksualizmu, a to za sprawą Eleny. Młoda dziewczyna ciągle zmaga się z odrzuceniem ze strony ojca, ale z mocno angażuje się społecznie i bierze udział w różnego rodzaju protestach. One Day at a Time kontynuuje też wątek zdrowia psychicznego i depresji, na którą choruje Penelope. Ponadto poruszone zostały kwestie rasizmu, problemów z jakimi zmagają się imigranci w USA wobec obecności Trumpa w białym domu i oczywiście tego, jak wobec tego wszystkiego powinna wspierać się rodzina.

Nie ulega wątpliwości, że najjaśniejszą gwiazdą serialu jest Rita Moreno. To, co aktorka wyprawia na ekranie jest po prostu fantastyczne. Z całą pewnością One Day at a Time bez niej nie byłoby tym czym jest teraz. Moreno jest przebojowa i gra z wielką gracją. Justina Machado również spisuje się na medal, jak i pozostała część obsady.

Zobacz również: Grace i Frankie - recenzja 4. sezonu

fot. Netflix

Rodzina Alvarez jest rodziną amerykańską, ale ich pochodzenie to esencja całego serialu. Za sprawą Lydii celebrują to, że są z Kuby, jedzą tradycyjne potrawy i nie zapominają o kulturze wyspy. W jednym odcinku abuelita podkreśla, że mimo to, że została zmuszona do opuszczenia swojej ojczyzny, Kuba na zawsze pozostanie w jej sercu, a obywatelstwo amerykańskie, które przyjmie jest kwestią bezpieczeństwa.

One Day at a Time jest znakomitym przykładem tego, że sitcom żyje i ma się dobrze. Ten stworzony został w sposób przemyślany i konsekwentny. Bohaterowie się rozwijają, ale również idą wcześniej obraną przez nich ścieżką. Jest zabawnie, ale nie dlatego, że serial sprawia, że się śmiejemy, ale pozwala nam to robić. Nic nie jest tu wymuszone, ale bardzo naturalne i świeże.

ilustracja wprowadzenia: Netflix

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Janicka

Katarzyna Janicka

Redaktor

O mnie:

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

Ilość ocen w tym artykule to : 0
Typ w bazie danych :
Wartość odebrana :

OCENA RECENZENTA

90/100

  • Rita Moreno!!
  • fantastyczniy scenariusz
  • bohaterowie, którzy są prowadzeni w sposób konsekwentny
  • idealny do binge-watchingu
  • porusza ważne tematy


PRODUKCJĘ POLECA:

0%

UŻYTKOWNIKÓW


CZY POLECASZ TEN TYTUŁ?

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.