Recenzja Cloud Stinger Core Wireless 7.1

Strasznie podoba mi się polityka, jaką prowadzi firma HyperX. Producent sprzętu gamingowego w ostatnich kilku latach dostarcza graczom naprawdę ogromny wybór swych produktów. Ich – przynajmniej w mej opinii – sztandarowym produktem, wartym uwagi każdego poszukiwacza dobrego sprzętu, są słuchawki. Tym razem mieliśmy przyjemność zrecenzowania bezprzewodowych Cloud Stinger Core z dźwiękiem 7.1.

Jakość wykonania i wygoda użytkowania

Oprócz słuchawek, w opakowaniu znajdziemy także kabel ładujący oraz adapter Bluetooth, który podepniemy do komputera lub PlayStation 4. Wykonanie Cloud Stinger Core to jakość, do której HyperX już zdążyło nas przyzwyczaić. Dzięki metalowym suwakom, odpowiedzialnym za dopasowanie do głowy użytkownika, nie ma mowy o przypadkowym pęknięciu czy złamaniu. W samych słuchawkach jednak najbardziej cenię wygodę. Nawet i po kilku godzinach użytkowania, uszy nie bolą tak, jak bywa to często w wypadku noszenia innych słuchawek. Pianka, która otacza uszy oraz którą jest wyściełany pałąk, to niesamowicie wygodne rozwiązanie, zapobiegające poceniu się.

Co bardziej istotne, słuchawki są naprawdę lekkie. Wykonane w większości z plastiku (a wciąż nadzwyczaj elastyczne!), ważą około 250 gram. Mając je na głowie, czasami można zapomnieć o ich obecności. Sprzęt wyposażono w mikrofon. Można go regulować według uznania, a co jest moim zdaniem genialnym rozwiązaniem, to sposób jego wyciszania. Wystarczy powiem go podnieść. Voila! Na lewej słuchawce mamy też mały panel sterowania, choć to dużo powiedziane. Ot, przycisk odpowiadający za włączenie i wyłączenie, pokrętło głośności oraz wejście typu USB-C, do ładowania baterii. Ta zaś starcza na 17 godzin, co stanowi bardzo sympatyczny wynik.

Dźwięk

Najważniejsza kwestia – jakość dźwięku. Głównym selling pointem tego modelu jest obsługa dźwięku 7.1. Jakby to najlepiej podsumować? Podczas gry w Call of Duty, byłem w stanie usłyszeć strzały z drugiego końca mapy, a nie byłem w stanie słyszeć krzyków mojej dziewczyny stojącej 3 metry dalej. Zazwyczaj gram w gry, korzystając przy tym z kina domowego. Te słuchawki skutecznie wybiły mi to z głowy. Poziom immersji osiąga tu wyżyny i nie wyobrażam sobie obecnie, bym grał bez nich na swojej głowie. Wysoka jakość dźwięku to standard i wizytówka HyperX-a, co potwierdza również i Cloud Stinger Core 7.1.

Podsumowanie

Recenzowany tu model to bez dwóch zdań pozycja, którą powinien zainteresować się każdy gracz poszukujący komfortu użytkowania i jakości  dźwięku w dobrej cenie. Niestety, słuchawki będą działały wyłącznie na komputerze i PlayStation 4. Jeśli ktoś planowałby tu podpięcie do TV czy nawet Xboxa, srogo się rozczaruje. Niemniej, to jedyny zarzut względem tych słuchawek. Bezprzewodowe Cloud Stinger Core z dźwiękiem 7.1 to bezsprzecznie model godny polecenia!

Specyfikacja zestawu słuchawkowego HyperX Cloud Stinger Core + 7.1 Surround Sound:

Słuchawki

Przetwornik: dynamiczny, 40mm z magnesami neodymowymi
Typ: wokółuszne, zamknięte
Charakterystyka częstotliwościowa: 20Hz–20kHz
Impedancja: 16 Ω
Poziom ciśnienia akustycznego: 103dBSPL/mW przy 1kHz
Współczynnik THD: ≤ 2%
Waga: 240g
Długość kabla: 2.5m
Typ złącza: 3.5mm (4 bieguny)

Mikrofon

Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy
Wzór biegunowy: jednokierunkowy, tłumiący hałas
Charakterystyka częstotliwościowa: 50Hz-18kHz
Czułość: -40dBV (1V/Pa przy 1kHz)

Mikser dźwięku z wejściem USB
Waga: 12g
Długość kabla: 0.15m

Żywotność baterii
17 godzin

Zasięg bezprzewodowy
2.4 GHz
Do 20m

Zastępca Redaktora Naczelnego
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?