the old guard background Advertisement

Walmart usuwa ze swoich sklepów strzelanki!

Wielu z Was zapewne słyszało o zeszłotygodniowych wydarzeniach, które wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi — chodzi o właściwie już serię strzelanin mających miejsce na terenie USA.

Wielu ekspertów uważa, że powodem owych strzelanin, w których zginęło ok. 30 osób, są gry komputerowe, które wzbudzają agresję, powodują wzrost przestępczości. Jak podaje serwis Vice, sieć sklepów „Walmart” postanowiła, o wycofaniu ze sprzedaży gier, w których strzelaniny lub różne formy agresji są obecne, choć w małym stopniu.

Fot: Materiały prasowe

Zobacz również: Dzieci umarłych (Die Kinder der Toten) | 19. MFF Nowe Horyzonty

Ma to oczywiście w przyszłości zapobiec takim sytuacjom jakie miały miejsce w ostatnim tygodniu w USA.

Trzeba przyznać, że jest to szlachetne zachowanie, które dobrze wpisuje się w aktualny sytuację w Stanach, i zdecydowanie zostanie dobrze odebrana, jednak zastanawiający jest fakt, iż pragnąc powstrzymać strzelaniny, „Walmart usuwa gry, jednak w ich sklepach wciąż można zakupić…broń. Z tego punktu widzenia, decyzja ta wydaje się całkowicie nielogiczna oraz wygląda jakby jedynym, na czym zależy „Walmartowi” to pokazanie się z dobrej strony, a nie faktyczne działanie zapobiegawcze.

Źródło: gamespot.com/ Źródło obrazka tytułowego: Materiały prasowe

Student II roku dziennikarstwa, w przyszłości komentator sportowy 😀 Interesuję się wieloma Uniwersami i właśnie dlatego, żeby utrudnić mi zadanie Marvel tak swoje Uniwersum mnoży 😀

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?