Advertisement

Extreme Universe zmierza na srebrne ekrany!

Nowe kinowe uniwersum znajduje się już we wczesnych stadiach realizacji, a przynajmniej tak wynika z doniesień portalu Deadline, według którego istnieją plany na powstanie kilkunastu filmów opartych na serii Extreme Universe Roba Liefelda. Graham King i wytwórnia Fundamental Films rozpoczną prace z Akivą Goldsmanem oraz studiem Weed Road nad rozplanowaniem historii, przyjmując strategię podobną do tej, jaką zastosowano ostatnio przy rozszerzaniu uniwersum Transformers. Z kolei Liefeld zajmie się produkcją filmów wliczających się w skład Extreme Universe razem z Brooklynem Weaverem z Energy Entertainment.

Screen Shot 2017 01 03 at 7.06.29 PM

Zobacz również: W Łowcy Androidów 2049 zobaczymy oryginalnego Replikanta

Liefeld aktualnie najbardziej kojarzony jest jako współtwórca postaci Deadpoola, którą wykreował razem z Fabienem Niciezą. Ponadto jest jednym z założycieli i zarazem twórców Image Comics powstałego w 1990 roku. Jego własne studio wydawnicze nazywające się  Awesome Comics przeszło na przestrzeni ostatnich dekad przez wiele zmian, jednak współczesna iteracja Extreme Universe została niedawno odrodzona i zawiera takie tytuły jak: Brigade, Battlestone, Bloodstrike, Kaboom, Regex, Cybrid i Bloodwulf. Brakuje w nim niestety dwóch znanych pozycji – Youngblood i Avengelyne.

Warto tutaj dodać, że filmy wchodzące w skład Extreme Universe otrzymałyby kategorię wiekową R, podobnie jak to miało miejsce z Deadpoolem.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?