Morderstwo w Orient Expressie – Willem Dafoe dołącza do obsady!

Już wcześniej imponująca obsada filmu Morderstwo w Orient Expressie powiększyła się właśnie o kolejną gwiazdę. Dołączył do niej nominowany do Oscara za Pluton Cień wampira Willem Dafoe. 

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Epizod VIII – oto jak zmieni się postać Kylo Rena

Wcześniej potwierdzone gwiazdy filmu to m. in. Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Penelope Cruz, Judi Dench, Lucy Boynton, Tom Bateman, Derek Jacobi, Michael Pena, Leslie Odom Jr. oraz Kenneth Beanagh, który wcieli się w wąsatego mistrza detektywistyki, Herculesa Poirot.

 

Scenariusz do filmu napisał Michael Green (Łowca Androidów 2, American Gods) we współpracy z Stevem Asbellem. Producentami filmu są: Ridley Scott, Simon Kinberg (Marsjanin), Mark Gordon (Steve Jobs) i Kenneth Branagh.

Powieść ujrzała światło dzienne w 1934 roku i przedstawia historię dochodzenia w sprawie morderstwa jednego z pasażerów pociągu dalekobieżnego Orient Express. Książka była ekranizowana parokrotnie, lecz najbardziej pamiętną adaptacją wciąż pozostaje film z 1974 roku z Seanem Connerym, Albertem Finneyem oraz Lauren Bacall w rolach głównych.

Zdjęcia do produkcji ruszą jeszcze w tym miesiącu, w Londynie. Premiera filmu zaplanowana jest na 22 listopada 2017 roku

źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?