Advertisement

Łotr 1. Gwiezdne Wojny – oto Easter egg, który z pewnością przeoczyliście!

Już ponad trzy tygodnie dzielą nas od premiery Łotra 1., a na światło dzienne wychodzą kolejne „smaczki” i ciekawostki z najnowszego hitu Disneya. Tym razem dotyczą one pilotów niezawodnej Eskadry Niebieskich, którzy z tak niespotykanym zapałem udzielili się w bitwie nad Scarif. Co prawda ich imiona nie pojawiają się w napisach końcowych, lecz nie od tego są wydawane następnie ilustrowane przewodniki!

To właśnie w nich możemy doszukać się interesującej informacji na temat wspomnianych pilotów. Okazuje się bowiem, iż imiona aktorów pojawiających się w filmie są w rzeczywistości anagramami imion postaci, w które się wcielili! I tak aktorka Geraldine James (serial Utopia) w Łotrze 1. nazywa się Jaldine Gerams, Simon Farnaby (serial Yonderland) figuruje jako Farns Monsbee, a Ariyon Bakare (serial Jonathan Strange and Mr Norrell) przyjął miano Barion Raner.

rebel alliance blue squadron by tuco ramirez d98c7go

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Epizod VIII – już wkrótce otrzymamy pierwszą zapowiedź! Czy będzie to zwiastun?!

Powyższy Easter egg, choć nie wpływa w żaden sposób na odbiór uniwersum Gwiezdnych Wojen, wyraźnie wskazuje na to, w jak poważny sposób Gareth Edwards potraktował swoją pracę przy Łotrze 1. Każdy, najdrobniejszy szczegół nie był dziełem przypadku, a przemyślaną decyzją czy to reżysera, czy współpracujących z nim filmowców. Poza tym odkrywanie takowych „smaczków” zawsze odbija się pozytywnym echem wśród fanów, toteż z pewnością i u nich Edwards zyskał odpowiednią reputację. A jeśli chodzi o pozostałe ciekawostki z filmu … Poczekajcie aż tylko premierę odnotuje wydanie DVD Łotra 1., a nasza ekipa zajmująca się tym działem natychmiast weźmie je w obroty!

Źródło: moveweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?