The Avenging Silence – szczegóły nowego filmu Nicolasa Windinga Refna

Duński reżyser, Nicolas Winding Refn, twórca Drive’a, Bronsona i Neon Demon, rozpoczął prace nad nowym filmem. Tym razem nakręci film szpiegowski pt. Avenging Silence. Scenariusz przygotował we współpracy z Nealem Purvisem i Robertem Wadem (najnowsza seria o Jamesie Bondzie).

Film opowie o szpiegu, który kiedyś był jednym z najlepszych w swoim fachu. Jednak sześć lat temu, podczas nieudanego zadania, doznał urazu strun głosowych i stracił głos. To wydarzenie zmusiło go do przejścia na emeryturę. Teraz dostał nieoczekiwaną tajną misję od emerytowanego japońskiego biznesmena mieszkającego we Francji, aby znalazł i zabił najniebezpieczniejszego bossa Yakuzy.

Szpieg boi się latać, więc do Tokio wyrusza statkiem, na którym dochodzi do nieoczekiwanej eksplozji. Okręt tonie, a morze wyrzuca naszego bohatera na japoński brzeg. Teraz czeka go cicha podróż przez kraj w poszukiwaniu czterech wskazówek symbolizujących wyprawę, wojnę, głód i śmierć, które doprowadzą go do kryjówki bossa. W międzyczasie boss znany z masakry członków swojej organizacji, którzy przed laty wystąpili przeciwko niemu, zamierza opuścić swoją pustelnię, aby no nowo wkroczyć do przestępczego półświatka. Jego obsesją jest życie bez technologii. Po kraju chodzą sprzeczne plotki. Jedne mówią, że siedem lat temu popełnił samobójstwo, inne, że boss planuje swój wielki powrót. Rywalizujące ze sobą organizacje przestępcze domyślają się jednak, że boss wraca do biznesu. Boją się, że taki rozwój wydarzeń sprawi, że dawno zapomniana, najbardziej niechlubna zdrada w historii Yakuzy, ponownie ujrzy światło dzienne.

nicolas winding refn na planie Drivea

Zobacz również: Woody Harrelson opowiada o swojej roli w filmie o Hanie Solo!

Na razie nie wiadomo kto wcieli się w głównego bohatera, ani kiedy produkcja zawita do kin. Natomiast reżyser tak opowiada o swoim nowym filmie:

Zawsze chciałem nakręcić film szpiegowski. Od dziecka fascynował mnie ten temat. Wiele razy odwiedzałem Japonię i zawsze widziałem w niej idealne miejsce dla postaci o imieniu Silence, nad którym od dłuższego czasu pracowałem. 

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: Ian Gavan/GettyImages

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?