Siedem mógł mieć inne zakończenie? David Fincher otrzymał zły scenariusz!

Jeśli chodzi o zakończenia filmowe, to jedno z najbardziej pamiętnych oraz ikonicznych z pewnością można przypisać produkcji Siedem Davida Finchera. Odpowiedź na to, co znajduje się w TYM pudełku oraz sposób, w jaki filmowcy doprowadzili do ujawnienia jego zawartości, na stałe zapisały się w annałach kinematografii i wielokrotnie wspomina się o nich w ramach „klasyki”. Co byłoby jednak, gdyby film zakończył się zupełnie inaczej? Bez pudełka? Tak, właśnie tak mogło wyglądać nasze życie – bez pudełka …

seven box

Zobacz również: Rupert Grint i ciężarówka pełna złota w zwiastunie serialowego Przekrętu!

Choć oryginalny scenariusz zawierał ten newralgiczny przedmiot, to nie zapominajmy o jednym – pierwszym reżyserem filmu był Jeremiah Chechik. To właśnie on postanowił wykreślić obecność pudełka z finałowej sceny, wraz z wieloma innymi mniej lub bardziej istotnymi elementami. Koniec końców Chechik opuścił niniejszy projekt, a na stanowisku reżysera posadzono Davida Finchera. Wówczas, najzwyczajniej w świecie, nastąpiła pomyłka i zamiast wysłać mu scenariusz zaaprobowany przez Chechika, wytwórnia dostarczyła oryginał (przypadek?), w którym twórca zakochał się od pierwszego wejrzenia. Co prawda, porównywał on go z poprawkami swojego poprzednika, ale nadal obstawał przy twórczości scenarzysty Andrew Kevina Walkera. Oto co sam zainteresowany ujawnił portalowi The Hollywood Reporter:

Fincher wyrażał swoje opinie na temat scenariusza, ale w trakcie cały czas wspominał o głowie w pudełku. Wtedy ludzie w wytwórni powiedzieli: „Och nie, nie, wysłaliśmy Ci zły scenariusz”. I następnie otrzymał ten z poprawkami Chechika, gdzie z finału usunięto tak wielbiony przez niego element i stwierdził ostatecznie: „Nie, bez tego nie kręcę”.

Następnie Fincher spotkał się z Andrew Kevinem Walkerem i ustalili wszelkie szczegóły. Z tego co wiadomo, reżyser nie wprowadził wielu zmian, ograniczając się do kosmetyki. Widzicie zatem, jak wiele zależy od przypadku! Nigdy nie lekceważcie potęgi losu!

Źródło: cinemablend.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?