Oscarowi kandydaci na torrentach! La La Land, Nowy początek, Moonlight zaliczyły tysiące pobrań!

Na tydzień przed ogłoszeniem ostatecznych nominacji do Oscarów 2017 w sieci znalazły się piracone kopie głównych kandydatów do zdobycia statuetki. I to nie byle jakie kopie, bo większość z nich jest utrzymana w standardzie HD! Szybkie spojrzenie na jakikolwiek serwis z torrentami uzmysłowi nam, że do pobrania zostały udostępnione takie filmy jak La La Land, Nowy początek, Moonlight, Lion czy Jackie.

przechwytywanie1

Przechwytywanie2

Zobacz również: Milczenie – film Scorsese klapą w Ameryce

Prawdę powiedziawszy takowy proceder nie powinien nikogo z nas dziwić, gdyż jest to już swoista rutyna. Co prawda nielegalne kopie ukazały się nieco później niż zwykle, ale wynika to zapewne z faktu, iż ostatnimi czasy powstał nie lada szum w okół społeczności internetowych piratów. Mniej lub bardziej skuteczne interwencje służb sprawiedliwości i te sprawy … Dodatkowo jedna z głównych grup pirackich o nazwie Hive-CM8 zadeklarowała, że wstrzyma się z publikacją kopii do momentu kinowej premiery danego filmu. Cóż, nie wpływa to raczej na straty przemysłu filmowego sięgajce około 20 miliardów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, ale warto docenić gest. Poza tym co to dla kina 20 miliardów … Niemniej jednak mamy nadzieję, że nie przyczyniliście się już do tego zwyrodnienia!

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: caramelwhistle.com

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?