I, Tonya – Margot Robbie na pierwszych zdjęciach z planu

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu nowego filmu Craiga Gillepsie pt. I, Tonya. Poniżej możemy zobaczyć w pełnej charakteryzacji Margot Robbie, która wciela się tytułowa bohaterkę – łyżwiarkę o imieniu Tonya Harding.

i.tony.margot.robbie.1

Zobacz również: The Wizard of Lies – Robert De Niro w zwiastunie nowego filmu HBO

Produkcja jest biografią skompromitowanej olimpijskiej łyżwiarki figurowej. Scenariusz do produkcji sporządził Steven Rogers (autor tekstów do Kate i Leopold oraz Kochajmy się od święta). Według portalu Deadline został on oparty na pochodzących z pierwszej ręki wywiadach z tytułową Tonyą Harding i jej byłym mężem – Jeffem Gillooly’em. Mężczyzna okazał się później wspólnikiem swojej ukochanej w próbie okaleczenia rywalki olimpijskiej łyżwiarki, a mowa tutaj o Nancy Kerrigan.

Obraz zatem rzuci światło na niesławny incydent mający miejsce w 1994 roku, w którym olimpijska łyżwiarka figurowa została powiązana przez śledczych z napadem na jej rywalkę – Nancy Kerrigan. Poszkodowaną zaatakował wynajęty zbir podczas sesji treningowej w mieście Detroit. Celem napastnika było złamanie nogi Kerrigan, co uniemożliwiłoby jej start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 odbywających się w Lillehammer. Mimo to kobieta została jedynie posiniaczona, a w związku z tym wzięła udział w zawodach, deklasując Harding. Po tym wydarzeniu rzeczona łyżwiarka stała się główną podejrzaną o napad na Nancy Kerrigan wraz z jej byłym mężem i kilkoma innymi osobami.

W filmie występują: Margot Robbie, Sebastian Stan (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów), Allison Janney (Mamuśka), Paul Walter Hauser (Kingdom), Amy Fox. 

Źródło: Movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia -&nbsp: backstageol.com

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?