Obcy 5 jednak nie powstanie? Reżyser nie wierzy w powodzenie projektu?

Piąta część serii Obcy jest marzeniem wielu kinomanów. Oczywiście, już za cztery miesiące do kin wejdzie Obcy: Przymierze – bezpośrednia kontynuacja średnio udanego Prometeusza z 2012 roku, jednak fani chcą zobaczyć produkcję, w której do swojej roli ponownie powróciłaby Sigourney Weaver. Takim filmem miał być Obcy 5 w reżyserii Neila Blomkampa. Niestety, wytwórnia 20th Century Fox zdecydowała się odsunąć projekt od realizacji, kiedy Ridley Scott rozpoczął pracę nad wspomnianym Alien: Convenant. Z miesiąca na miesiąc, o filmie reżysera Dystryktu 9 mówiło się jednak coraz mniej. Podczas gdy Przymierze już zbiera przedwczesne kryrtyczne opinie z powodu kontrowersyjnego zwiastuna, nadzieje na powstanie Obcego 5 maleją. Wczoraj Blomkamp został zapytany na Twitterze, jakie w jego opinii są szanse na realizację filmu. Jego odpowiedź raczej nikomu się nie spodoba.

SĄ NISKIE.

alien 5

Wygląda zatem na to, że wymarzony przez wielu film, w którym powrócić miała kluczowa część obsady Obcy: Decydujące starcie nigdy nie trafi na wielkie ekrany. Losy Ripley pozostaną więc niezakończone, aż do momentu, w którym Fox zdecyduje się powrócić do korzeni uniwersum i oddać projekt Blomkampowi. Być może stanie się to po ewentulanej porażce artystycznej (lub finansowej) nadchodzącego tytułu w reżyserii Scotta. Jeśli jednak Obcy: Przymierze poradzi sobie wystarczająco dobrze, może się okazać, że Obcy 5 zostanie skreślony, jeśli nie na zawsze, to przynajmniej na najbliższe lata.

Zobacz również: Obcy: Przymierze – oficjalny zwiastun filmu

obcy przymierze plakat

W obsadzie Obcy: Przymierze znajdują się następujące gwiazdy: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma, Noc oczyszczenia: Anarchia) i Callie Hernandez (Maczeta zabija). Warto dodać, że w obrazie nie zabraknie również Michaela Fassbendera, który po raz drugi wcieli się w postać androida Davida. Bohater jest jedną z dwóch ocalałych osób z załogi Prometeusza. Z kolei wspomniana Waterston zagra kobietę imieniem Daniels, czyli główną protagonistkę kontynuacji.

Produkcja to drugi rozdział zaplanowanej trylogii stanowiącej prequel wydanego w 1979 roku klasyka kina science fiction pt. Obcy – 8. pasażer Nostromo. Obraz skupi się na losach kolonialnego statku – Covenant, wysłanego na odległą planetę po drugiej stronie galaktyki. Na miejscu załoga odkrywa prawdziwe piekło pod pozorną postacią pożądanego przez nich raju. Na drodze członków statku wkraczających w mroczny i niebezpieczny świat staje syntetyczny David – ocalały z  przeklętej ekspedycji Prometeusza.

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Polska premiera obrazu przewidziana jest na 4 sierpnia 2017 roku.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?