M. Night Shyamalan zapowiada sequel Niezniszczalnego!

Wielu z nas uważa, że Niezniszczalny M. Nighta Shyamalana z 2000 roku jest najlepszą filmową adaptacją komiksu, która tak naprawdę w ogóle nie była oparta na jakimkolwiek komiksie. Jeśli natomiast nie podzielacie tejże opinii, to na pewno zgodzicie się ze stwierdzeniem, iż jest to najlepszy film w dorobku reżysera indyjskiego pochodzenia – oczywiście zaraz po Szóstym zmyśle. A jeśli i to wam nie odpowiada, to przyznajcie chociaż, że twórca wie co począć z Brucem Willisem na scenie … Dość! Moglibyśmy tak w nieskończoność! Fakty są jednak takie: Shyamalan wielokrotnie obiecywał nam sequel Niezniszczalnego. Lata mijały i mijały, a my nadal nie otrzymywaliśmy żadnych konkretów. Tak było do dnia dzisiejszego! Reżyser, widocznie uniesiony pozytywnymi opiniami na temat jego najnowszej produkcji pt. Split, uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich przyszłych projektów. I co się okazało? Tak, zgadliście – jednym z nich będzie Niezniszczalny 2.

NASTĘPNY AKAPIT ZAWIERA MAŁE, MALUTKIE SPOILERY Z FILMU SPLIT! JEŚLI JESZCZE GO NIE OGLĄDALIŚCIE ZAWRÓĆCIE PÓKI MOŻECIE!

james mcavoy split image

Okazuje się bowiem, że podróż z Niezniszczalnym 2 rozpoczęliśmy już wraz z zakończeniem filmu Split. Wtedy to dowiadujemy się, iż obie historie są osadzone w tym samym uniwersum, a na dowód tego David Dunn (bohater Niezniszczalnego) zalicza nawet skromne cameo … Nie przesadzajmy jednak ze szczegółami, a oddajmy głos samemu reżyserowi. Ten natomiast, w wywiadzie dla portalu Entertainment Weekly, wyznał, iż w rzeczy samej Niezniszczalny 2 powstanie na kanwie Splitu, lecz póki co nie możemy spodziewać się żadnych dat oraz terminów:

Nie wiem co się wydarzy, gdy zamknę się w swoim pokoju, aby napisać scenariusz. Ale z pewnością w końcu zacznę go pisać. […] Tak, mam już pewien zarys. Powiem nawet, że już całkiem spory i zawiły. Ale na dzień dzisiejszy właśnie takie muszą być moje scenariusze – odpowiednio wygórowane. Zdaję sobie sprawę z tego, w jakim miejscu się znajduję.

Fani Niezniszczalnego mogą zatem otwierać długo mrożone butelki szampana, gdyż wreszcie doczekali się pierwszych konkretów odnośnie sequela. Co takiego sprezentuje nam Shyamalan? Czy utrzyma poziom pierwszej części oraz wychwalanego Splitu? Poczekamy, zobaczymy, a na razie idźcie na Split! Ja w sumie też muszę …

Unbreakable 3

Źródło: wegotthiscovered.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?