Doktor Strange – Reżyser entuzjastycznie o szansach na drugą część!

Choć od premiery Doktora Strange’a minęło już sporo czasu, w internecie wciąż możemy przeczytać wiele pozytywnych opinii. Jednak teraz coraz więcej zaczyna się już mówić na temat potencjalnej drugiej części. Wiele wskazuje na to, że pytanicze nie brzmi już „czy?”, ale „kiedy?”.

Na temat potencjalnego powrotu bohatera wypowiedział się ostatnio reżyser filmu, Scott Derrickson:

Myślę, że nie należy niczego wykluczać. Doktor Strange jako komiks wyszedł w latach osiemdziesiątychi zrobił furorę, choć nie był to dobry czas dla komiksów na świecie. Okazało się, że nasza ekranizacja również odniosła sukces, a materiału komiksowego do zrealizowania wciąż jest sporo. To uniwersum daje nam nieskończoną ilość możliwości, co udowodniła już pierwsza część, myślę więc, że nie należy niczego wykluczać

Choć reżyser unika bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, czy sequel faktycznie powstanie, z jego słów można wnioskować, że szanse na to są bardzo duże. Kalendarz premier produkcji Marvela jest obecnie bardzo napięty, więc ciężko nawet spekulować, kiedy taka produkcja mogłaby powstać, ale przesłanek świadczących o tym, że do tego dojdzie jest coraz więcej.

doctor strange 2

Zobacz również: Doktor Strange – Zobacz kostium głównego bohatera, którego nie użyto w filmie!

Przypomnijmy, że Doktor Strange przedstawia historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

Źródło: comingsoon.net/Fotografia wprowadzenia: twinfinite.net

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?