Donnie Darko otrzyma sequel! Reżyser snuje wielkie plany!

Moda na sequele odcinek 434029230! Wpierw M. Night Shyamalan ogłosił, że już w głowie układa mu się pomysł na kontynuację Niezniszczalnego, a teraz Richard Kelly oznajmił rozpoczęcie prac nad drugą częścią zniewalającego Donniego Darko. Choć może stwierdzenie „rozpoczęcie prac” to za dużo powiedziane … Tak czy owak, reżyser posiada koncept, który będzie „czymś znacznie większym” od oryginału.

W wywiadzie dla portalu HMV Kelly wydawał się być bardzo pewny siebie, mówiąc o planach dotyczących Donniego Darko 2. Może aż zbytnio pewny siebie … Zobaczcie sami!

To jest wielki i drogi projekt, ale myślę, że znajdziemy czas, aby się za niego zabrać. Chcę się wpierw jednak upewnić, iż posiadamy budżet dopięty na ostatni guzik – nie mamy zamiaru bowiem iść na żadne kompromisy. Kolejna opowieść w tym uniwersum wymaga przygotowania odpowiednich zasobów i na tę chwilę to jest nasz priorytet. Wypuszczę tylko moje najnowsze dzieło i będziemy mogli znów porozmawiać na ten temat.

6a2a15fb38f55d94ba7db6275ee36bfa

Zobacz również: Reżyser Moonlight opowiada o czarnoskórych aktorach. Czy ich przeznaczeniem są role niewolników?

W historii kinematografii znajdzie się nie jeden przypadek, gdy „wielkie, drogie i ambitne” kontynuacje wychodziły, delikatnie mówiąc, tak sobie. Z oceną wypowiedzi Kelly’ego wstrzymamy się zatem do usłyszenia pierwszych konkretów odnośnie produkcji, lecz nie możemy ukrywać, że takiego Donniego Darko nowej dekady to chętnie by się obejrzało. Co wy na to? Jesteście w stanie zawierzyć swoje nadzieje reżyserowi? Czy może podchodzicie do sprawy bardziej sceptycznie? Ano nie zapominajmy, że musi pojawić się Jake Gyllenhaal – bez Gyllenhaala to sobie może zrobić nawet trzy sequele, a my ich i tak nie uznamy.

Źródło: wegotthiscovered.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?