• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego filmu o Żołnierzach Wyklętych. Wyklęty wyreżyserowany przez Konrada Łęckiego ma być ambitnym i emocjonalnym spojrzeniem na historię tych ludzi. 

W filmie zobaczymy sporo znanych polskich aktorów, w tym Piotra Cyrwusa, Marcina Kwaśnego, Wojciecha Niemczyka i Roberta Wrzoska. Dla Łęckiego to pierwsza pełnometrażowa produkcja, której zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz również: Historia Roja - recenzja dramatu wojennego o Żołnierzach Wyklętych

Wyklęty opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach - w tym opiniotwórczych - uważani są za bandytów. Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych - mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki - chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,Żołnierzy Wyklętych. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy - dodaje reżyser.

Premiera filmu nastąpi 10 marca 2017 roku.

Źródło: wpolityce.pl /Fotografia wprowadzenia: Kondrat media

 

Wiesz, co z tym zrobić


Piotr Stokłosiński

Piotr Stokłosiński

O mnie:

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.