the old guard background Advertisement

Poznajcie nazwisko reżysera Diuny

Brian Herbert, syn autora kultowej powieści Diuna, za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, poinformował, że za kamerą nowej ekranizacji książki stanie twórca Sicario, Nowego początku i nadchodzącego Łowcy Androidów 2049 – Denis Villeneuve. Wpis znajdziecie poniżej.

Zobacz również: Nowy początek – statek obcych na grafikach koncepcyjnych

Opublikowana w 1965 roku Diuna należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych powieści science fiction w historii. Czas akcji osadzony jest w dalekiej przyszłości, gdzie ludzie opuścili ciasne granice atmosfery ziemskiej i rozprzestrzenili się po całej galaktyce. Wśród „możnych” tego nowego porządku znajdują się dwa feudalne rody, które toczą bój o dominację nad zasobami najistotniejszej przyprawy we wszechświecie wytwarzanej z czerwi pustyni. Dzięki niemu człowiek poszerza umiejętności własnego umysłu, co przejawia się m.in. w zdolności do przewidywania przyszłości. Substancja, z której tworzy się przyprawę, wydobywana jest przede wszystkim na pustynnej planecie Arrakis, w okół której obraca się cała intryga fabularna powieści. 

W przeszłości Diuna adaptowana była już dwukrotnie. W 1984 roku filmowej ekranizacji podjął się słynny David Lynch, a w 2000 roku powstał miniserial, który w swoim czasie otrzymał nawet nagrodę Emmy.  

dennis villeneuve

Źródło: HeroicHollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?