Poznajcie nazwisko reżysera Diuny

Brian Herbert, syn autora kultowej powieści Diuna, za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, poinformował, że za kamerą nowej ekranizacji książki stanie twórca Sicario, Nowego początku i nadchodzącego Łowcy Androidów 2049 – Denis Villeneuve. Wpis znajdziecie poniżej.

Zobacz również: Nowy początek – statek obcych na grafikach koncepcyjnych

Opublikowana w 1965 roku Diuna należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych powieści science fiction w historii. Czas akcji osadzony jest w dalekiej przyszłości, gdzie ludzie opuścili ciasne granice atmosfery ziemskiej i rozprzestrzenili się po całej galaktyce. Wśród „możnych” tego nowego porządku znajdują się dwa feudalne rody, które toczą bój o dominację nad zasobami najistotniejszej przyprawy we wszechświecie wytwarzanej z czerwi pustyni. Dzięki niemu człowiek poszerza umiejętności własnego umysłu, co przejawia się m.in. w zdolności do przewidywania przyszłości. Substancja, z której tworzy się przyprawę, wydobywana jest przede wszystkim na pustynnej planecie Arrakis, w okół której obraca się cała intryga fabularna powieści. 

W przeszłości Diuna adaptowana była już dwukrotnie. W 1984 roku filmowej ekranizacji podjął się słynny David Lynch, a w 2000 roku powstał miniserial, który w swoim czasie otrzymał nawet nagrodę Emmy.  

dennis villeneuve

Źródło: HeroicHollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?