HBO produkuje film o Ojcu chrzestnym!

Stacja HBO, odpowiedzialna za takie hity jak Gra o Tron, czy Westworld, sięga teraz po kultowego Ojca chrzestnego z 1972 roku. Film Francisa F. Coppoli, będący adaptacją powieści Mario Puzo (który odpowiedzialny był również za scenariusz), powszechnie uważany jest za jeden z najlepszych tytułów w historii kina. Z Marlonem Brando i Alem Pacino w rolach głównych, od wielu lat pozostaje inspiracją dla wielu twórców i niedoścignionym symbolem jakości. HBO planuje opowiedzieć historię powstawania całego filmu, skupiając się na relacjach między jego oryginalnymi twórcami. 

copolla

Zobacz również: TOP 10: Najlepsze sceny z trylogii Ojciec Chrzestny

Produkcja ta znalazła się w 2015 roku na tzw. Czarnej Liście – spisie filmów, których realizacja została anulowana. Oryginalny tytuł brzmiał Francis and The Godfather. Scenariuszem zajmie się, jak już wtedy planowano, Andrew Farotte. Fabuła skupi się wokół samego Coppoli, który mierzy się ze swoimi dotychczasowymi porażkami finansowymi i staje naprzeciwko legendarnego producenta filmowego – Roberta Evansa. Mike Marcus, Doug Mankoff i Andrew Spaulding obejmą stanowiska producentów wykonawczych. Peter Bart, jeden z twórców oryginału sprzed 45 lat będzie konsultantem. 

Data premiery, nazwiska reżyserów oraz odtwórców głównych ról pozostają na razie nieznane. Pozostaje nam czekać na pozostałe informacje.

Źródło: Variety.com, Deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?