• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Już 7 marca na uroczysty pokaz filmu Azyl (The Zookeeper’s Wife) do Polski przybędzie hollywoodzka gwiazda Jessica Chastain (SłużąceInterstellarMarsjanin), laureatka Złotego Globu (Wróg numer jeden), dwukrotnie nominowana do Oscara (SłużąceWróg numer jeden). Do Warszawy przyjedzie również reżyserka filmu Niki Caro, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej Johan Heldenbergh (w filmie gra rolę Jana Żabińskiego) oraz producentka filmu, Kim Zubick.

azylFot. mat. prasowe

Zobacz również: Sztuka Kochania znów na szczycie polskiego Box Office

O filmie: Azyl to jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, na podstawie prawdziwych wydarzeń. Antonina Żabińska (Jessica Chastain) - żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem Janem ukrywali na terenie Ogrodu Zoologicznego setki Żydów. Ryzykując życie, osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opuszczonych murach zoo. W 1965 roku Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. O Antoninie Żabińskiej mówiono, że jest nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym i odważnym człowiekiem, który dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo.

Premiera filmu zaplanowana jest na 24 marca 2017 roku.

Źródło: Informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski

Redaktor

O mnie:

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości i Muzyka filmowa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.