Jakub Gierszał zagra genialnego matematyka!

Na polskie kino biograficzne nie narzekaliśmy zbytnio nigdy, jednak nie sposób nie odnieść wrażenia że ma ono jeden z najlepszych okresów w swej historii. Jack Strong, Bogowie, Ostatnia Rodzina czy Sztuka Kochania to tylko kilka przykładów dobrych polskich biopiców z ostatnich lat. Teraz na horyzoncie coraz mocniej czai się już Maria Skłodowska-Curie, która być może rozpocznie modę na powstawanie międzynarodowych produkcji o wielkich Polakach. Następną będą Przygody Matematyka w reżyserii Thorstena Kleina, poświęcone słynnemu Stanisławoi Ulamowi. Zagra go znany z Sali samobójców Jakub Gierszał.

Zobacz również: Sztuka Kochania – recenzja filmu

Stanisław Ulam urodził sie w 1909 roku we Lwowie. Należał do środowiska słynnej lwowskiej szkoły matematycznej, uczeń Stefana Banacha. W 1934 roku zdobył tytuł doktora i rozpoczął karierę na największych europejskich uniwersytetach m.in. w Cambridge i Paryżu. W przededniu II wojny światowej uzyskał wizę amerykańską i opuścił, zabierając ze sobą brata Adama. W Stanach Zjednoczonych dołączył do grupy naukowców pracując w słynnym ośrodku badań jądrowych w Los Alamos prowadził badania które zakończyły się skonstruowaniem bomby wodorowej.

źródło: SFP / ilustracja wprowadzenia: Shipsboy

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?