Advertisement

Jurassic World 2 – o czym będzie opowiadał film?

Po sukcesie Jurassic World, który pod względem zarobionych pieniędzy przebił The Avengers i wszedł na trzecie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających filmów na świecie, to była tylko kwestia czasu. Lada moment rozpoczną się zdjęcia drugiej części Jurassic World, która swoją premierę ma zaplanowaną na 22 czerwca 2018 roku. Jak powiedział sam reżyser, będzie to kolejna trylogia. Na razie wiadomo nam, że produkcja będzie miała ciemniejszy i poważniejszy ton niż poprzednie części. Dodatkowo reżyser Juan Antonio Bayona powiedział, że film postawi bardziej na mix cyfrowych efektów i animatroników niż na CGI. Nie znamy jeszcze szczegółów fabuły, ale autor scenariusza Colin Trevorrow oświadczył, że kontynuacja skupi się na temacie znęcania się nad zwierzętami. W końcu dinozaury genetycznie przywrócone do życia to też zwierzęta.

jurassic world gate

Lecz nic nie umknie fanom. Dnia 15 grudnia NBCUniversal zakupiło trzy domeny internetowe: AllCreaturesHaveRights.com (także z .org) oraz IslaNublarRescueMission.com. Już z tych trzech adresów wynika, że powrócimy na wyspę Isla Nublar czyli miejsce, gdzie wszystko się zaczęło. Rescue Mission czyli misja ratunkowa może zarówno odwoływać się do ratowania dinozaurów, jak i ludzi, ale biorąc pod uwagę tematykę filmu, czyli znęcanie się nad zwierzętami, raczej będą to dinozaury. Jak napisało Jurrasic Outpost, kontynuacja w przeciwieństwie do poprzedników nie będzie opowiadała o krwawych walkach z dinozaurami ale bardziej o relacjach pomiędzy nimi a człowiekiem oraz o odpowiedzialności, jaką człowiek musi ponieść za ich stworzenie. W scenerii filmu również dużą rolę odegrają Hawaje, gdzie będzie kręcona większość filmu. Wygląda na to, że ta część będzie się znacznie różnić od poprzedników i spojrzy na świat dinozaurów z nieco innej, politycznej strony, a nie jako kolejna awaria w parku rozrywki powodująca śmierć kilku naukowców. 

Zobacz też: „Jurassic World 2 – Daniella Pineda w obsadzie widowiska!”

Ja czekam z niecierpliwością na kontynuację przygód na wyspie z dinozaurami. A wy? Co sądzicie o poprzedniej części i jak historia się potoczy? Piszcie w komentarzach!

Źródło: screenrant.com oraz jurassicoutpost.com / ilustracja wprowadzeniowa: mat. prasowe

Młody montażysta i grafik, cenię sobie kreatywność i to właśnie staram się pokazywać w moich produkcjach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?