Król Lew – role Simby i Mufasy obsadzone!

Reżyser aktorskiego Króla Lwa, Jon Favreau postanowił ogłosić wczoraj wieczorem dwóch członków obsady jego nadchodącego filmu. W rolę młodego Simby wcieli się znany z serialu Atlanta Donald Glover. Z kolei jego ojca, Mufasę zagra James Earl Jones, którego głos zasłynął dzięki Lordowi Vaderowi z uniwersum Gwiezdnych Wojen, gdyż to właśnie on wypowiedział słynne „I am your father”. Co ciekawe powtórzy on rolę Mufasy, gdyż to on podkładał głos do tej postaci w słynnej animacji z 1994 roku. Poniżej zobaczycie posty na twitterze reżysera nowego Króla Lwa:

 

Zobacz również: Star Wars: The Last Jedi – Tom Hardy na zdjęciu z planu?

Król Lew będzie jedną z kolejnych wielkoekranowych adaptacji live-action disnejowskich baśni, która dołączy do grona takich produkcji jak: CzarownicaKopciuszek czy wspomniana Księga dżungli. Wszystkie osiągały do tej pory zaskakująco dobre recenzje oraz cieszyły się dużym uznaniem wśród widzów. Na horyzoncie kinomani mogą już wypatrywać aktorskiej wersji Pięknej i Bestii z czarującą Emmą Watson w roli Belli. Produkcja już w obecnej chwili jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku 2017. Warto tutaj dodać, że Król Lew podobnie do nadmienionej Pięknej i Bestii zawierać będzie oryginalne piosenki z animowanej pierwowzoru. Poza tym Disney i Favreau przygotowują już również kontynuację Księgi dżungli.

mmkFot. materiały prasowe

Wydana w 1994 roku animacja Król Lew to jedna z najbardziej pamiętnych bajek dla dzieci i dorosłych w całej historii kinematografii. Obraz zarobił 968,8 milionów dolarów, z czego 422,8 milionów dolarów pochodzi z samej Ameryce. Film zdobył dwa Oscary – za najlepszą piosenkę, którą okazał się utwór Eltona Johna pt. Can You Feel the Love Tonight oraz muzykę autorstwa Hansa Zimmera. Animację uhonorowano także dwiema nagrodami Grammy.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?