Samuel L. Jackson chce by Nick Fury dostał własny film! Pojawi się w Captain Marvel?!

Nikt z nas nie wyobraża sobie dziś Marvel Cinematic Universe bez postaci Nicka Fury’ego, którego aż dziewięć lat temu sportretował Samuel L. Jackson (Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów, Pulp Fiction, Nienawistna Ósemka) w pierwszym Iron Manie. Były dyrektor T.A.R.C.Z.Y. był pierwszym czarnoskórym superbohaterem który zawitał do wykreowanego przez Marvel Studios świata. Ostatni raz widzieliśmy go w Avengers: Czas Ultrona, gdzie pomagał grupie Mścicieli w ewakuacji miasta podczas ich finałowego starcia z tytułowym złoczyńcą. Od tego czasu nie pojawił się już na ekranach. 

ultron fury.png

Wiemy, że aktor na pewno zagości na planie Avengers: Infinity War, by nagrać sceny ze swoim udziałem. Co potem? Podczas wywiadu promującego Kong: Wyspa Czaszki z jego udziałem, zdradził plany co do jego postaci na najbliższą przyszłość:

Chciałbym by Nick Fury otrzymał własny film. Jestem otwarty na wszystkie pomysły i skory do ich realizacji. Ale teraz powstaje Infinity War, które zostało rozdzielone aż na dwa filmy, poźniej Captain Marvel, gdzie prawdopodobnie mnie zobaczycie. 

Niestety, mało prawdopodobnym jest, by marzenia aktora się spełniły. Nick Fury zawsze był bohaterem drugoplanowym, służącym dobrą radą i wsparciem dla bardziej kolorowych postaci. Film w całości poświęcony jego postaci mógłby stanowić zbyt duże ryzykowe finansowe, by Marvel Studios podjęło się jego realizacji. Ponadto plany studia na najbliższe kilka lat są już i tak bardzo napięte aż do 2020 roku. Być może wtedy producenci zdecydują się na dokładniejsze przedstawienie nam losów Fury’ego, np. w filmie w którym walczyłby u boku zupełnie nowego superbohatera…

Zobacz również: Avengers: Infinity War – zobacz pierwszą zapowiedź widowiska!

Reżyserią filmu zajmują się bracia Russo, a za scenariusz odpowiada Christopher Markus oraz Stephen McFeely. Wśród producentów wykonawczych znajduje się Jon Favreau (Iron Man). Z tego co wiemy na obecną chwilę w Infinity War pojawi się aż 67 postaci z marvelowskiego uniwersum, a obie części będą kręcone równocześnie. Kevin Feige dodaje również, że oba filmy będą się od siebie znacząco różnić. Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane, jednak jak wiemy zjednoczeni bohaterowie walczyć będą ramię w ramię z pragnącym skompletować wszystkie sześć Kamieni Nieskończoności Thanosem. 

avengers infinity war logo joe steiner

Premiera Avengers: Infinity War planowana jest na 4 maja 2018 roku.

Źródło:wegotthiscovered.com  / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?