Advertisement

Jak Moonlight zyskało wsparcie Brada Pitta?

Zainteresowanie filmem Moonlight Barry’ego Jenkinsa nie byłoby tak duże, gdyby nie wsparcie otrzymane od Brada Pitta, który dostrzegł potencjał tkwiący w adaptacji opowiadania Tarella Alvina McCraney’a pt. In Moonlight Black Boys Look Blue. Nazwisko reżysera stało się jednak znane dopiero po premierze jego debiutanckiego obrazu Medicine for Melancholy w 2008 roku. Jenkins miał okazję spotkać się z Pittem na Festiwalu Filmowym Telluride w 2013 roku po panelu dyskusyjnym z udziałem Steve’a McQueena, którego był moderatorem. Także wtedy wyświetlono Zniewolonego. 12 Years of Slave nadzorowanego przez Plan B – studia należącego do hollywoodzkiego aktora. To właśnie wtedy panowie porozumieli się w sprawie Moonlight!

Znalezione obrazy dla zapytania brad pitt

Zobacz również: Moonlight – już od dziś w kinach wstrząsający dramat Barry’ego Jenkinsa!

Moonlight to opowieść o dorastaniu i życiu w nieprzyjaznym środowisku miejskiego getta, gdzie narkotyki oraz uprzedzenia stanowią porządek dzienny. Ponadto Barry Jenkins zadaje odważne pytania odnośnie ludzkiej tożsamości, seksualności, a także relacji międzyludzkich, co nadaje jego twórczości niesłychanie melancholijny charakter. Głównym bohaterem jest afroamerykański homoseksualista Chiron wychowywujący się w dysfunkcyjnej rodzinie mieszkającej w przestępczej dzielnicy Miami.

Premiera filmu odbyła się 17 lutego.

Źródło: Independent / Ilustracja wprowadzenia: Independent

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?