• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

No to zgadujcie - kto jest źródłem inspiracji reżysera Titanica, Avatara czy Terminatora? Hm? Rzucicie pewnie nazwisko Alfreda Hitchcocka albo któregoś z niemieckich ekspresjonistów. Tytuł jednak wyklucza taką możliwość. Zatem kto? W rozmowie z portalem Comic Book James Cameron wymienił oczywiście nazwisko pioniera thrillerów, lecz szczególne rozentuzjazmowanie dało się od niego wyczuć, gdy dyskusja przeszła na grunt współczesnych twórców. I wtedy właśnie pojawił się on ... Zack Snyder!

Zobacz również: The Predator - ruszają zdjęcia do filmu! Kategoria "R" potwierdzona!

Cameron wystosował kilka naprawdę ciepłych (gorących wręcz!) słów w kierunku twórcy DCEU. Wspomniał on o stabilnej i uznanej marce, jaką obecnie cieszy się Snyder oraz powrócił na moment do korzeni artystycznych twórcy. Przyznał, że po seansie 300 oraz Świtu żywych trupów był on wniebowzięty sposobem, w jaki przyszły reżyser Watchmen. Strażnicy kreuje swój własny, oryginalny język filmowy. Opinia Camerona stoi zatem w sprzeczności do popularnego ostatnimi czasy hejtu wśród fanów superbohaterskich produkcji. Jednak gdy zagłębimy się w istotę tejże publicznej krytyki, to odkryjemy, iż de facto nie dotyczy ona umiejętności reżyserskich Snydera, a raczej jego swobodnych reinterpretacji komiksowych mitów oraz bohaterów. Nie musicie więc hejtować Camerona, skoro ten nie hejtuje Snydera. Obu należy się godzien ich szacunek.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.