Moonlight z nagrodą Amerykańskiej Gildii Scenarzystów!

Film Barry’ego Jenkinsa otrzymał w niedzielę (19 lutego) prestiżową nagrodę Amerykańskiej Gildii Scenarzystów 2017 w kategorii scenariusz oryginalny. Wśród zwycięzców znaleźli się także: Eric Heisserer za Nowy początek (kategoria: scenariusz adaptowany), a także Command and Control na podstawie scenariusza Erica Schlossera i Roberta Kinnera oraz materiałów Kim Roberts i Briana Pearle (kategoria: scenariusz filmu dokumentalnego). Wśród nagrodzonych znalazły się także seriale telewizyjne m.in. Atlanta (kategorie: serial komediowy i nowy serial) oraz Zawód: Amerykanin (kategoria: serial dramatyczny).

Amerykańska Gildia Scenarzystów 2017

Zobacz również: Deadpool nominowany przez Gildię Scenarzystów za najlepszy scenariusz!

Moonlight to opowieść o dorastaniu i życiu w nieprzyjaznym środowisku miejskiego getta, gdzie narkotyki oraz uprzedzenia stanowią porządek dzienny. Ponadto Barry Jenkins zadaje odważne pytania odnośnie ludzkiej tożsamości, seksualności, a także relacji międzyludzkich, co nadaje jego twórczości niesłychanie melancholijny charakter. Głównym bohaterem jest afroamerykański homoseksualista Chiron wychowywujący się w dysfunkcyjnej rodzinie mieszkającej w przestępczej dzielnicy Miami.

Źródło: The Washington Post / Ilustracja wprowadzenia: Writers Guild of America

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?