• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Może się wydawać, że do premiery VIII Epizodu Gwiezdnych Wojen pozostało jeszcze sporo czasu, ale tak naprawdę ten wielki dzień znajduje się tuż za rogiem! To tylko kilka miesięcy, a co "miesiące" oznaczają w kontekście wieczności ... Niemniej jednak wraz z debiutem Star Wars: The Last Jedi na ekrany zawita - w znacznie większej roli niż poprzednio - Luke Skywalker. Wszyscy fani uniwersum oczekiwali powrotu uwielbianego przez nich bohatera już w Przebudzeniu Mocy, ale błądzące po granicach horyzontu mętne spojrzenie Marka Hamilla z pewnością nie było szczytem ich oczekiwań. I właśnie dlatego w najbliższej gwiezdnowojennej produkcji powinniśmy spodziewać się prawdziwej bomby w jego wykonaniu! I to dosłownie bomby, gdyż może ona wręcz pretendować do miana oscarowego laureata! Tego zdania jest J.J. Abrams - reżyser Przebudzenia Mocy, który już miał okazję zajrzeć do scenariusza The Last Jedi.

Sądzę, że wszyscy będziemy bardzo zaskoczeni, jeśli nie zdobędzie on Oscara za swoją rolę. A najbardziej zaskoczony powinien być wówczas sam Mark [Hamill].

HamillGuinness MOSWFot. materiały prasowe / Mark Hamill oraz Alec Guinness na planie Nowej Nadziei

Zobacz również: Star Wars: Episode IX - zdjęcia do filmu ruszą tego lata?

Oczywiście powyższe stwierdzenie należy traktować z odpowiednią rezerwą, ale gdyby rzeczywiście Mark Hamill wspiął się na wyżyny swojego warsztatu aktorskiego, to kto wie? Z pewnością nie możemy wykluczać Gwiezdnych Wojen z walki o główne oscarowe kategorie, czego najlepszym potwierdzeniem jest nominacja dla Aleca Guinnessa jako Najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Obi-Wana Kenobiego w Nowej Nadziei. Nie wiemy również o jakiej kategorii wypowiadał się J.J. Abrams w kontekście Luke'a Skywalkera. Może będzie celował w pierwszoplanówkę? Zapewne nie, lecz jeśli sprawa potoczy się tak jak w Przebudzeniu Mocy, gdzie "stara" obsada wzbudzała największe (jakiekolwiek) emocje widzów, to nie widzę przeciwwskazań, aby właśnie do tego miana ustawić w kolejce Marka Hamilla. Parafrazując tekst słynnej piosenki: "Czemu nie? Przecież mu też należy się!".

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.