• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Legion Samobójców jest jednym z tych, bądź co bądź, rzadkich filmów, które kochamy nienawidzić. O jakości produkcji powiedziano już wszystko i kilka słów więcej, zatem nie mniejsze było zdziwienie całego świata, gdy w nocy z niedzieli na poniedziałek flagowy (i dziurawy jak ser szwajcarski) okręt DC odbierał statuetkę Oscara ...

Idealny materiał na internetowy mem, nieprawdaż? Otóż to! Internauci nie pozostali dłużni decyzji Akademii Filmowej i natychmiast wzięli sprawę w swoje ręce. Co prawda ich działalność w dużej mierze była nastawiona na wzbudzenie gromkiego śmiechu, lecz w ostateczności okazała się odzwierciedleniem brutalnej, niesprawiedliwej i krzywdzącej rzeczywistości branży filmowej. Zastanawiacie się, kogo Legion Samobójców pozostawił w tyle jeśli chodzi o ilość zdobytych Oscarów? Oto odpowiedź:

17035181 1387636407967251 1465990265 n

Zobacz również: Mark Hamill z Oscarem za Star Wars: The Last Jedi? J.J. Abrams jest tego pewien!

Blockbuster Davida Ayera nie był oczywiście nominowany w kategorii Najlepszy film, lecz nie zmienia to faktu, iż Oscar to Oscar, a darowanemu koniu nie zagląda się w zęby. I na tej zasadzie Legion Samobójców może poszczycić się większą ilością statuetek niż takie klasyki jak Skazani na Shawshank, To wspaniałe życie, Taksówkarz, czy Lśnienie. Ponadto - jeśli weźmiemy pod uwagę wymiar osobowy - twórcy komiksowej produkcji DC wyprzedzają w tej klasyfikacji również sławy pokroju (głęboki oddech) Orsona Wellesa, Alfreda Hitchcocka, Charliego Chaplina, Stanleya Kubricka, Grety Garbo, Marilyn Monroe czy Jamesa Deana ... Może zamiast wypowiadać kolejne gorzkie słowa po prostu oddamy głos Twitterowi:

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.