AdvertisementBlack Mask głównym łotrem w Gotham City Sirens?

Nie dalej jak w grudniu wytwórnia Warner Bros. Pictures ogłosiła kolejny projekt, wchodzący w skład DC Extended Universe. Mowa tu o filmie Gotham City Sirens, za którego reżyserię odpowiadać będzie twórca Legionu Samobójców, David Ayer. Jedną z gwiazd projektu na pewno będzie Margot Robbie, która ponownie przywdzieje przebranie Harley Quinn. Aż do wczoraj nie wiadomo było kogo scenarzyści wybiorą na głównego złoczyńcę filmu. Pewną wskazówkę dał nam bowiem David Ayer za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Opublikował na nim grafikę z komiksu Batman: Under the Red Hood, przedstawiającą złoczyńcę, zwanego Black Mask.


Dla wszystkich tych, którzy nie kojarzą tejże postaci, już śpieszymy z pomocą. Black Mask to alter-ego Romana Sionisa. Był on synem zamożnych ludzi, którzy obracali się w kręgu znajomych rodziny Wayne’ów, dzięki czemu młody Roman jako dziecko miał możliwość spędzić trochę czasu z również nieletnim Brucem Waynem. Rodzice nie poświęcali mu zbytniej uwagi. Z czasem seria wypadków doprowadziła do coraz większej utraty reputacji przez rodzinę Sionisów. Roman postanowił zabić swych rodziców i przejąć po nich firmę kosmetyczną. Niestety działania przedsiębiorstwa i jego produktów, doprowadziły do nieodwracalnych deformacji u wielu kobiet. Bruce Wayne próbował uratować firmę Sionisa, jednak ten odebrał to jako akt zniewagi. Zniszczył szkatułę znajdująca się w krypcie swych rodziców i uformował dla siebie maskę, przyjmując tym samym tożsamość Black Mask. Niedługo po tym stał się panem zbrodni, przewodzącym ugrupowaniu zwanemu False Face Society, a tym samym stając się przeciwnikiem Batmana. Black Mask pojawił się w serialu animowanym The Batman, filmie animowanym Batman w cieniu Czerwonego Kaptura oraz serii gier wideo z cyklu Batman Arkham.

Za scenariusz Gotham City Sirens odpowiadać będzie Geneva Robertson-Dworet, który ma w dorobku tekst do rebootu Tomb Raidera z Alicią Vikander oraz Sherlocka Holmesa 3 z Robertem Downey’em Jr i Judem Law. Producentami filmu będą Jon Berg i Geoff Johns, a producentem wykonawczym Margot Robbie. Według wcześniejszych tweetów Ayera, w filmie prawdopodobnie zobaczymy takie postacie, jak Catwoman oraz Poison Ivy. Gotham City Sirens nie ma wyznaczonej daty premiery.

A Wy jakie postacie z kart komiksów chcielibyście zobaczyć w nadchodzącym filmie Davida Ayera? Czy Black Mask to według Was odpowiedni przeciwnik dla Harley Quinn i spółki?

Źródło: Comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?