• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Można powiedzieć, że wiele środowisk LGBT doczekało sie tego o co tak długo walczyły. W najnowszym głośnym filmie Disneya, Pięknej i Bestii, pojawi się postać homoseksualna, którą zagra Josh Gad. Sam aktor jest ponoć dumny z niesamowitego zaszczytu bycia pierwszym pełnoprawnym homoseksualnym bohaterem Disneya, jednak wiele środowisk na pewno nie będzie podzielać jego entuzjazmu. BBC dowiedziało się, że pierwszą instytucją walczącą z homoseksualną propagandą filmu ma być rosyjski parlament, który na mocy ustawy o zakazie propagowania homoseksualizmu ma zakazać wprowadzania wspomnianego wyżej filmu do kin.

Zobacz również: Elsa lesbijka, czyli po co komu homoseksualizm w bajkach Disneya? 

Wniosek w sprawie został złożony do Ministerstwa Kultury przez członka Dumy. Minister kultury powiedział BBC, że decyzja w temacie zostanie podjęta dopiero po analizie ostatecznej wersji filmu.

Oprócz tego jedno z kin w Amerykańskim stanie Alabama już zapowiedziało że Pięknej i Bestii w ich ofercie nie znajdziemy.

źródło: BBC / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.