Piękna i Bestia zostanie zakazana w Rosji za propagowanie homoseksualizmu?

Można powiedzieć, że wiele środowisk LGBT doczekało sie tego o co tak długo walczyły. W najnowszym głośnym filmie Disneya, Pięknej i Bestii, pojawi się postać homoseksualna, którą zagra Josh Gad. Sam aktor jest ponoć dumny z niesamowitego zaszczytu bycia pierwszym pełnoprawnym homoseksualnym bohaterem Disneya, jednak wiele środowisk na pewno nie będzie podzielać jego entuzjazmu. BBC dowiedziało się, że pierwszą instytucją walczącą z homoseksualną propagandą filmu ma być rosyjski parlament, który na mocy ustawy o zakazie propagowania homoseksualizmu ma zakazać wprowadzania wspomnianego wyżej filmu do kin.

Zobacz również: Elsa lesbijka, czyli po co komu homoseksualizm w bajkach Disneya? 

Wniosek w sprawie został złożony do Ministerstwa Kultury przez członka Dumy. Minister kultury powiedział BBC, że decyzja w temacie zostanie podjęta dopiero po analizie ostatecznej wersji filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=0C4HqBxZ7ZI

Oprócz tego jedno z kin w Amerykańskim stanie Alabama już zapowiedziało że Pięknej i Bestii w ich ofercie nie znajdziemy.

źródło: BBC / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?