• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

20th Century Fox oraz Amblin Entertainment łączą siły, żeby stworzyć film dotyczącego słynnego skandalu z Papierami z Pentagonu o tytule The Post. Wystąpią w nim dwoje wynitnych aktorów: Tom Hanks oraz Meryl Streep, a reżyserem obrazu będzie sam Steven Spielberg. Jest więc na co czekać!

Film opowie historię słynnego skandalu z 1971 roku, kiedy to redaktor The Washington Post (w tej roli Hanks), Ben Bradlee oraz jedna z publicystek, Katharine Graham (w tej roli Streep), postanowili wydać na światło dzienne Papiery z Pentagonu. Fragmenty owych dokumentów, które znalazły się w ich rękach dzięki analitykowi Danielowi Ellsbergowi pokazały społeczności amerykańskiej, że administracja Lyndona Johnsona okłamywała obywateli oraz kongres w sprawie zaangażowania sił zbrojnych USA w wojnę w Wietnamie, a rządy Nixona doprowadziły do jej spotęgowania.

Fot. publicbroadcasting.net

Zobacz również: Indiana Jones 5 - przygotujcie się na powrót zawadiackiego profesora!

Będzie to piąty raz kiedy Spielberg Hanks pracują razem na planie filmu kinowego. Streep nie pojawiła się jeszcze na ekranie obrazu tegp reżysera, jednak użyczyła swojego głosu w filmie A.I. Sztuczna Inteligencja. Aktualnie Spielberg pracuje nad filmem sci-fi Ready Player One. Ze względu na aktualną polityczną sytuację polityczną w USA, The Post otrzyma większy priorytet niż pozostałe projekty twórcy: Porwanie Edgardo Mortary oraz piąta część Indiany Jonesa.

Źródło: Deadline.com / Ilustracja wprowadzenia:hollywoodreporter.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.